Wstydliwa wpadka doradcy prezydenta Dudy. Jeden wpis na TT obnażył jego niewidzę

Wstydliwa wpadka doradcy prezydenta Dudy. Jeden wpis na TT obnażył jego niewidzę

Przyzwyczajamy się do głupich błędów i wpadek słownych posłów i posłanek różnych partii. Zawsze nas trochę śmieszą, ale jednak mamy pewną wyrozumiałość. Nie każdy musi być omnibusem. Gorzej, kiedy błędy i niekompetencja zdarzają się na szczytach władzy. One podważają dobre zdanie o najważniejszych politykach w kraju.

Doradca prezydenta Dudy Andrzej Zybertowicz nie popisał się wiedzą polityczną. Zaproszony do TVP tłumaczył, dlaczego ograniczenie zaangażowania w Eurokorpusie jest słuszne. Wywołało to ożywioną dyskusję na jego twitterze.

Były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak zarzucił Zybertowiczowi, że jego wypowiedź była niebezpieczna politycznie i za chwilę posypią się depesze protestacyjne z wielu ambasad. Profesor Zybertowicz próbował się bronić.

 - Już precyzowałem:ta flanka [południowa] jest dla nas mniej priorytetowa. I nie histeryzujcie: inne kraje NATO,np. Finlandia już wycofały się z Eurokorpusu - napisał na twitterze doradca prezydenta.

Problem polega na tym, że Finlandia... nie jest i nigdy nie była członkiem NATO. Określa się ją wprawdzie mianem potencjalnego kandydata, ale z całą pewnością w Sojuszu Północnoatlantyckim nie jest. Tę wpadkę wytknięto prezydenckiemu ministrowi natychmiast.

 - Chyba razem z San Escobar przystępowała do NATO :) Finlandia może zaszkodzić... każdy student o tym wie, Panie Profesorze ;) - odpisał poseł PO Arkadiusz Myrcha.

 - Skoro dla Pana Finlandia to kraj NATO to współczuję prezydentowi doradcy. Chociaż minimum kompetencji - stwierdził Siemoniak.

 - Ależ oczywiście, że Finlandia jest w NATO, zazwyczaj 0.7 lub 0.5, małpki tylko w czołgach - ironizował jeden z internautów.

Andrzej Zybertowicz próbował sprawę obrócić w żart.

 - Znowu histeria. Nie słyszał Pan Tomasz Siemoniak nigdy o Petruizmach? - spokojnie odpowiedział minister.

Źródło: twitter.com/AndZyberto
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News