Z opozycji do władzy. Taką drogę przeszedł poseł, który jeszcze w październiku grał rolę jednej z twarzy opozycji. 

Do Sejmu wszedł w barwach Nowoczesnej, która jeszcze wtedy znajdowała się pod przewodnictwem Ryszarda Petru. Miał być jedną z osób, które postawią się PiS i nie pozwolą partii Jarosława Kaczyńskiego na samowolkę. Okazało się jednak, że na Zbigniewa Gryglasa, posła opozycji, zaczęła oddziaływać partia Jarosława Kaczyńskiego.

Rozdźwięk między decyzjami Nowoczesnej a Gryglasem narastał od miesięcy. Poseł coraz bardziej przekonywał się wobec polityki rządu i powoli coraz bardziej oddalał się od formacji, której obecnie przewodzi Katarzyna Lubnauer. Jeszcze we wrześniu chodziły głosy, że deputowany odejdzie z Nowoczesnej do Kukiz’15.

ZOBACZ TAKŻE: Masowy atak na siedziby PiS! Zaatakowali w kilku miejscach, jest ostro

Poseł opozycji z poparciem dla władzy

W pierwszej połowie października jego drogi i Nowoczesnej się rozeszły. Poseł rozstał się z klubem w zgodzie, jednak nie obyło się bez kontrowersji. Przez miesiąc był niezrzeszonym, by w listopadzie dołączyć do partii Jarosława Gowina. Teraz natomiast zakończył transfer ostatecznie i wszedł w struktury PiS. Dzięki niemu formacja Kaczyńskiego powiększyła się do 236 osób w Sejmie.

– Podjąłem decyzję o przystąpieniu do Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Chciałem ogłosić, że wstępuje do klubu PiS, żeby wesprzeć Zjednoczoną Prawicę, a zwłaszcza premiera Morawieckiego – oświadczył były poseł opozycji.

Jego przejście na drugą stronę barykady ostro krytykują byli koledzy i koleżanki z Nowoczesnej. Nie brak ostrych słów jak „wstyd”, „hańba” i „żenada”. Z działania posła z pewnością nie są zadowoleni także jego wyborcy, którzy oddali swoje głosy, by ten zasiadł w Sejmie.

ZOBACZ TAKŻE: Zaczyna się, PiS znalazł bat na media! KOSMICZNA kara dla TVN za relację z…

źródło: 300polityka.pl

Najbardziej bulwersujące fakty o Antonim Macierewiczu


Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat

...

Zobacz również