Nad naszym krajem zauważono niezwykłe zjawisko meteorologiczne, które przykuło uwagę laików i znawców tematu. Niebo zafalowało, co zdarza się naprawdę rzadko. Wiele osób na tak niecodzienny widok zareagowało strachem i niepewnością.

Chmury w Polanicy-Zdroju na południu kraju przybrały dziś niesamowity kształt. Ich powierzchnia wyglądała niczym pognieciony materiał, a taki widok w Polsce, to prawdziwe wydarzenie. Świadkowie byli równie ciekawi, co przerażeni. Nie wiedzieli, jakie konsekwencje niesie ze sobą ich obecność.

Jak na Wielkich Równinach

Pofalowane chmury nie są na szczęście niczym ani dziwnym, ani niebezpiecznym. Sęk w tym, że w naszej części świata występują niezwykle rzadko, tak więc i ludzie nie są z nimi oswojeni. Ich wygląd przywodzi na myśl burze i niebezpieczeństwo, a to bardzo nieprawdziwe skojarzenia. Asperitas, bo tak fachowo się nazywają, nie przynoszą żadnych burz i łatwo rozwiewa je wiatr. Są codziennością na amerykańskich Wielkich Równinach, gdzie pojawiają się zwykle rano i po południu. Poniżej prezentujemy, jak Asperitas wyglądał w północnej Polsce kilka lat temu.

źródło: tvnmeteo.tvn24.pl

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

Czy UFO istnieje naprawdę? Wstrząsające relacje świadków [ZOBACZ!]

Zobacz również