Chociaż władze Florydy oficjalnie ostrzegały mieszkańców przed niszczycielską siłą Irmy oraz apelowały, aby opuścili oni swoje domy i jak najszybciej ewakuowali się w bezpieczne miejsca, wiele osób nie posłuchało szeregu próśb. Uwiecznili oni za to na licznych nagraniach bieżące działanie huraganu. Wiele tego typu filmów zobaczyć można obecnie na portalach społecznościowych.

Irma dotarła do wybrzeży Florydy jako huragan 4. kategorii. Jest więc śmiertelnie niebezpieczna dla tych, którzy postanowili zostać w swoich domach. Media poinformowały już o ofierze przygniecionej przez własny samochód na jednej z wysp Florida Keys.

Nagrania z miejsca zdarzenia robią ogromne wrażenie na tych, którzy nigdy nie widzieli gigantycznej siły podobnego żywiołu. Na Florydzie zdecydowali się zostać głównie policjanci, lekarze oraz przedstawiciele mediów, którzy wciąż prowadzą relację na żywo pomimo przerażających warunków pogodowych.

Ponad pół miliona domów pozostaje obecnie bez prądu. Ci, którzy przebywają na Florydzie, musieli w odpowiedni sposób przygotować się na nadejście niszczycielskiego huraganu. Nie wiadomo jednak, czy wszystkim uda się go przetrwać w bezpiecznych, względnie komfortowych warunkach.

20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła

 

...

Zobacz również