Wstrząsające, historyczne słowa Kaczyńskiego "Prezydent TERRORYZUJE sądy"

Wstrząsające, historyczne słowa Kaczyńskiego "Prezydent TERRORYZUJE sądy" Źródło: Wikimedia commons

To były historyczne słowa. Na kilka lat o nich zapomniano, jednak teraz powracają ze zdwojoną mocą. Przypomina je opozycja, gdyż - jak twierdzą - w obecnej sytuacji kompromitują one Jarosława Kaczyńskiego. Podczas zorganizowanego niegdyś marszu, który miał stanowić sprzeciw, wobec autorytarnych poczynań władzy przemawiało wielu krytyków obecnego obozu rządzącego. Dominowały bardzo negatywne komentarze o możliwości fałszowania wyborów.

- Władza terroryzuje sądy, i to z udziałem prezydenta RP - mówił Jarosław Kaczyński podczas demonstracji w obronie demokracji.

Oberwało się również mediom

- Większość mediów głównego nurtu nie kontroluje władzy, nie organizuje opinii publicznej. Kłamie, manipuluje, służy rządzącym. Nieliczne media i dziennikarze niezależni są coraz częściej jawnie prześladowani. Ograniczane są prawa opozycji parlamentarnej - mówił aktor Jerzy Zelnik. - Obecna władza rozpoczęła kampanię medialną - przeciwko tym wszystkim, którzy mówią, że doszło do fałszerstwa - w stylu Urbana i z udziałem Urbana. Kampanię, która z całą pewnością przyniesie w polskich dziejach coś, co można określić tylko jednym słowem - tym słowem jest "hańba" - mówił Kaczyński. - Można wręcz powiedzieć, że władza terroryzuje sądy, i to z udziałem prezydenta RP - dodał. Demonstracja ta odbyła się 13 grudnia 2014 r. Słowa, które na niej padły, należy uznać za historyczne. Po przejęciu przez Prawo i Sprawiedliwość władzy w wyniku wyborów parlamentarnych niecały rok później sytuacja uległa "drastycznej zmianie".  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News