Braki żywności doprowadziły obywateli Wenezueli do ostateczności, aby zjeść mięso włamali się do ogrodu zoologicznego i porwali czarnego ogiera. Następnie zabili go i zjedli.

Do brutalnego morderstwa doszło w zoo w Caracas. Grupa ludzi włamała się do ogrodu pod osłoną nocy, wyprowadziło ogiera w odosobnione miejsce i zamordowało zwierzę na miejscu.  Przestępstwo zostało odkryte dopiero nad ranem, gdy opiekun konia znalazł głowę i kości zwierzęcia ułożone w straszliwy stos.

Nie daruje im tego! To zwierzę było moim przyjacielem, złapię te kanalię za wszelką cenę!– krzyczy zrozpaczony opiekun zwierzęcia. Jego zdaniem winne są też władze ogrodu, które nie są w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu ochrony. Sam treser zapowiada, że odnajdzie przestępców i odpłaci im z nawiązką.

Przepiękny ogier nie jest pierwszą ofiarą krwiożerczej żądzy Wenezuelczyków. Oprócz konia z życiem pożegnały się wietnamskie świnki i owce, masowo wykradane z zoo. Złodzieje nie są jedynym problemem ogrodu zoologicznego. Braki w jedzeniu dotknęły też zwierzęta, które są na skraju wyczerpania.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

wk źródło:fusion.com

...

Zobacz również