Trybunał Sprawiedliwości po raz kolejny rozstrzygnął o istotnej kwestii związanej z Polską. Tym razem organ Unii Europejskiej zajął się sprawą wycinki w Puszczy Białowieskiej. Werdykt trybunału jest jednoznaczny i jest ogromnym wstrząsem dla całej Polski.

Europejski Trybunał Sprawiedliwości ogłosił, że Polska musi natychmiast zaprzestać działań aktywnej gospodarki leśnej w Puszczy Białowieskiej. Jeśli nasz kraj nie zastosuje się do wyroku, Polska zostanie zmuszona do płacenia gigantycznej kary 100 tys. euro dziennie, aż do momentu wyegzekwowania postanowienia trybunału. To wstrząsające wiadomość, nie tylko dla rządu PiS i jego zwolenników, ale ze względu na ogromne kary, dla wszystkich Polaków.

Nieodwracalne szkody

Trybunał uznał, że nierespektowanie przez Polskę nakazu zaprzestania wycinki może spowodować poważne i nieodwracalne szkody, także dla interesów Unii i wspólnego dziedzictwa. Tym samym przychylił się do stanowiska Komisji Europejskiej.

Teraz Polska ma 15 dni na przedstawienie działań, jakie zamierza podjąć, by zaprzestać wycinki. Jeśli KE negatywnie zaopiniuje projekt zmian, trybunał już w następnym w postanowieniu nałoży na Polskę gigantyczne kary.

W komunikacie podkreślono, że Puszcza Białowieska to jeden z najlepiej zachowanych lasów naturalnych w Europie, charakteryzujący się „dużymi ilościami martwego drewna oraz starodrzewów, w szczególności drzewostanów stuletnich”.

Od 2016 roku zaczęto usuwać z puszczy drzewa suche i zasiedlone przez kornika. 20 lipca do Komisji Europejskiej wpłynęła skarga na działania podjęte przez Ministerstwo Środowiska.

Źródło: rmf24.pl

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością


Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]

...

Zobacz również