Informowaliśmy dzisiaj o wpisie jednej z właścicielek krakowskiego hotelu, w którym znajduje się restauracja wybrana przez prezydenta do ugoszczenia senatorów z USA. Słowa Katarzyny Kukieły z Komitetu Obrony Demokracji wywołały burzę w sieci. Jej wspólnicy odcinają się od kontrowersyjnego stanowiska, a sam wpis nazywają „żenującym”.

– Napisałam w komentarzach na tablicy PADa, pod linkiem z transmisją z Wentzla. Tyle mogłam zrobić. Jestem oczywiście współwłaścicielem, ale to tam, na tamtej tablicy, nie ma znaczenia. „Panie prezydencie jadłeś dzisiaj kolację i spotykałeś się z senatorami Stanów Zjednoczonych w moim hotelu. Czy nadal ty i twój elektorat uważacie, że ja jestem w KOD i od 3.grudnia protestuję pod TK i biorę udział we wszystkich marszach i manifestacjach dlatego, że oderwaliście mnie od, jak to elegancko i typowo po waszemu określiliście, koryta?!!! Mam nadzieję, sądząc po zadowolonej pańskiej minie, że jedzenie z mojego koryta wszystkim smakowało, a wnętrza i ich wystrój do gustu przypadły. I proszę pamiętać, rzucając słowa o dojnej ojczyźnie, że dla niektórych Ojczyzna to coś bardzo cennego i słowa wypowiedziane przez pana ranią. Bo Polska jest ważna, a Konstytucja niepodważalna – napisała Kukieła. ‚

Wpis wywołał burzę w sieci. Jedni gratulowali postawy członkini KOD, a inni uznali zachowanie za niewłaściwe. Jeszcze jedna grupa przekonywała, że wpis jest błędem pod kątem biznesowym. Okazuje się, że stanowisko Kukieły nie pokrywa się ze zdaniem pozostałych wspólników. Najpierw od słów odcięła się restauracja, w której biesiadował prezydent Andrzej Duda wraz z senatorami z USA.

– Szanowni Państwo, restauracja Wentzl jest niezależną firmą. Pani Kukieła nie ma nic wspólnego z naszą restauracją. Jesteśmy zaskoczeni tym wpisem, który jest bezpodstawnie prezentowany w naszym imieniu.

fot. facebook
fot. facebook

Swoje stanowisko opublikowali również pozostali wspólnicy. Przepraszają prezydenta Dudę, a wpis Kukieły nazywają „żenującym”. Pod oświadczeniem podpisał się Prezes Zarządu Krzysztof Kwaśny.

– Szanowny Panie Prezydencie. W imieniu Zarządu Hotelu Wentzl chciałbym Szanownego Pana Prezydenta serdecznie przeprosić za żenujący wpis Pani Katarzyny Kukieły . Wspólnicy Naszej Firmy są skonfundowani prywatnymi opiniami Pani Katarzyny Kukieły na które nie mamy wpływu i z którymi się nie utożsamiamy. 

Przypominamy, że pod hotelem protestowali członkowie i sympatycy KOD-u, którzy zabrali ze sobą egzemplarze Konstytucji przepasane czarnymi wstążkami.

ZOBACZ TAKŻE – Prezydent jadł w hotelowej restauracji. Właścicielka hotelu z KOD: Smakowało z mojego koryta?

ZOBACZ TAKŻE – Prezydent i amerykańscy senatorowie wyszli z restauracji, a tam KOD

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.