Karę jedenastu lat więzienia otrzymał nastolatek z USA, który w internecie aktywnie wspierał Państwo Islamskie. Został aresztowany kilka miesięcy temu, a w czerwcu przyznał się do stawionych mu zarzutów. Dziś zapadł wyrok w jego sprawie.

Skazany na więzienie nastolatek o imieniu Ali Shukri Amin mieszka w USA w stanie Wirginia, co jednak nie przeszkadzało mu w aktywnym wspieraniu samozwańczego kalifatu i pozostawaniu w stałym kontakcie z członkami ISIS.

Siedemnastolatek poprzez Twittera rozpowszechniał treści propagandowe islamistów. Co więcej, umieścił w internecie instrukcję jak przesyłać dżihadystom pieniądze na wsparcie ich działań. Aktywista ISIS zebrał 4 tysiące obserwujących na Twitterze.

Ponadto w styczniu tego roku Amin pomógł zorganizować podróż do Syrii starszemu koledze, gdzie ten miał wstąpić w szeregi bojowników Państwa Islamskiego. Reza Niknejad, bo tak się nazywa niedoszły rekrut ISIS, nie sfinalizował jednak swojego planu. Zatrzymała go policja i zaprowadziła przed wymiar sprawiedliwości.

Sprawę skomentowała prokurator Dana Boente, która zauważyła, że „ci, którzy wykorzystują media społecznościowe do udzielania wsparcia Państwu Islamskiemu, zostaną zidentyfikowani i osądzeni z nie mniejszą uwagą niż ci, którzy sami jadą walczyć w szeregach dżihadystów”.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: dziennik.pl, tvn24.pl
pt

...

Zobacz również