Wsparcie dla początkujących przedsiębiorców nie dla mężczyzn
fot. Panthermedia
Wiadomości Pikio - 20 Lutego 2015

Wsparcie dla początkujących przedsiębiorców nie dla mężczyzn

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rusza z nowym programem niskooprocentowanych pożyczek dla osób chcących rozkręcić własny biznes. Jak podaje sama PARP program skierowany jest wyłącznie do kobiet.

Od marca bieżącego roku rusza program niskooprocentowanych pożyczek w ramach którego będzie można zdobyć od 20 tys. do 40 tys. złotych pożyczki na sfinansowanie własnego biznesu. Oprocentowanie pożyczek będzie wynosić 2% w skali roku. Do rozdania jest 20 mln złotych. Problem polega jednak na tym, że najważniejszym kryterium w przyznawaniu pożyczek jest płeć ubiegającej się osoby bowiem jak czytamy na stronie PARP: "Podmioty uprawnione do ubiegania się o pożyczkę: Kobiety zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które: (...)". Z programu wspierającego początkujących przedsiębiorców całkowicie wykluczeni zostali mężczyźni co dotychczas się nie zdarzało. Inicjatorzy programu w żaden sposób nie tłumaczą takiej decyzji.
źródło: bankier.pl / parp.gov.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News