Wściekły Liroy: Zostaliśmy oszukani! Potraktowali nas jak przedmiot! (video)

Wściekły Liroy: Zostaliśmy oszukani! Potraktowali nas jak przedmiot! (video) Źródło:

Poseł Kukiz'15, Piotr Liroy Marzec, w emocjonalnym tonie oświadczył, że wszyscy ciężko chorzy czekający na legalizację medycznej marihuany zostali oszukani przez Prawo i Sprawiedliwość. Muzyk apeluje do wszystkich, by w ramach protestu masowo odchodzić od partii rządzącej. 

Na jednej z ostatnich konferencji prasowych, poseł Marzec oświadczył, że ministerstwo zdrowia robi wszystko, by zniszczyć projekt ustawy legalizującej medyczną marihuanę. Jak przekonuje Liroy, obóz rządzący, który przed kamerami zdawał się popierać wprowadzenie ułatwień w kwestii dostępu do medycznej marihuany, odmawia współpracy i bombarduje wszystkie pomysły podczas prac w sejmowych komisjach. I dzieje się tak nawet po licznych ustępstwach ze strony zwolenników legalizacji.

Poseł Liroy opublikował na jednym z portali społecznościowych nagranie, w którym w emocjonalnym tonie oskarża obóz władzy o oszukanie Polaków oraz ciężko chorych dając im fałszywą nadzieję. Muzyk zaapelował również, by w ramach protestu masowo odchodzić z Prawa i Sprawiedliwości.

 - Powiem prosto: zostaliśmy oszukani przez prezesa Kaczyńskiego, przez rząd i przez wszystkich ludzi, którzy obiecywali nam, że pacjenci zostaną godnie potraktowani. Mam odezwę, bo nie sądzę, by ktokolwiek na moim profilu z PiSu mnie słucha, przekazujcie dalej! Odchodźcie masowo z PiS! Odchodźcie w ramach protestu, odchodźcie z tego ugrupowania żeby pokazać, że nie jesteśmy w stanie się godzić na to żeby traktowano nas jak przedmiot. Nie jesteśmy przedmiotem, panie prezesie! Jesteśmy podmiotem! Suwerenem tego kraju! - mówił Liroy.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News