Chcą zniszczyć znanego polskiego jasnowidza. "Wstrętne i nieludzkie"

Chcą zniszczyć znanego polskiego jasnowidza. "Wstrętne i nieludzkie"

Wróżbita Maciej nie ma ostatnio dobrej passy. Wizerunek znanego polskiego jasnowidza chcą zniszczyć internauci. Jeden z nich założył właśnie na Twitterze fikcyjne konto, gdzie publikuje "bzdury i głupkowate prognozy". Jasnowidz musiał zareagować.

Wróżbita Maciej to postać, która wzbudza spore zainteresowanie wśród Polaków. Całe zamieszanie wokół niego powstało tuż przed meczem finału Mistrzostw Świata w siatkówkę Polska-Brazylia. Jasnowidz miał przewidzieć następujące rozstrzygnięcie.

Wróżbita Maciej i mecz...

- Przykro mi to pisać, ale Polska przegra ten finał. Proszę się na mnie nie gniewać, piszę tylko jak będzie - tak wybrzmiał Twitt wysłany z konta Wróżbity Macieja. Sęk w tym, że jasnowidz dementował później, iż to nie on był autorem tej przepowiedni. A że skończyła się ona inaczej (Polska wygrała mecz i Mistrzostwo Świata), na wróżbitę Macieja wylała się w sieci fala hejtu. Wszystko wskazuje na to, że jakiś intruz podszył się pod konto jasnowidza. Osoba założyła konto na Twitterze i zaczęła publikować "bzdury i głupkowate prognozy" - jak komentował później Maciej. Sam uznał takie działanie jako atak na jego wizerunek.

... którego nie typował

Fałszywy wróżbita nie trafił wyniku meczu. Pod feralnym twittem rozniosły się nieprzychylne Maciejowi komentarze. Niektórzy zalecali, by jasnowidz rzucił swoją profesję i zajął się czymś innym.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Proponuję zmienić karty i kulę... albo wróżyć z ręki starym cygańskim sposobem - czytamy w jednej z odpowiedzi. Słynny wróżbita postanowił zareagować. Oświadczył, że konto, z którego podszywano się pod niego, było fałszywką. Maciej wystosował do mediów specjalne oświadczenie.

Oświadczenie jasnowidza

- Pracując w mediach już tyle lat, wiem o tym jak one funkcjonują, mam na myśli serwisy plotkarskie, które żyją z pomówień, bzdur i informacji wyssanych z palca. Jakiś czas temu, ktoś podesłał mi link do serwisu Twitter informując mnie, że jest konto "wróżbita Maciej" - zignorowałem to, bo wiem, że nie jestem w stanie wszystkiego kontrolować, usuwać czy przejmować się. Konto na Twitterze założyła sobie jakaś osoba, która pisze niby jako ja przy czym są to bzdury i głupkowate prognozy. Osoba ta pewnie ma rozrywkę, że może podawać się za mnie. (...) Wkładanie w moje usta słów, których nie napisałem i nie powiedziałem jest wstrętne i nieludzkie - czytamy w oświadczeniu. Wróżbita Maciej należy do najbardziej rozpoznawalnych jasnowidzów. Na swojej stronie umieścił cennik swoich usług. Za 30-minutową konsultację życzy sobie 350 zł, za "rytuał wzmacniający" 800 zł , a "rytuał odcinający od klątw" 600 zł. Dokładne omówienie przyszłości na bazie horoskopu to koszt rzędu 500 zł.    1. Koszmarny dramat. Wróżbita Maciej przewidział okropną przyszłość Kaczyńskiego
  2. Wielu się załamie. Genialny wróżbita przepowiedział przyszłość Kaczyńskiego i Tuska
  3. Wizja słynnego jasnowidza przeraża. Niedługo przeżyjemy horror, będą ofiary śmiertelne
Następny artykuł