Jak informują media, na jednym z wrocławskich przystanków autobusowych doszło do wybuchu bomby domowej roboty. W wyniku eksplozji jednak osoba została ranna.

Do zdarzenia doszło na jednym z wrocławskich przystanków ok. godziny 14. Jak zrelacjonował w rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik wrocławskiej Straży Pożarnej, kierowca autobusu został poinformowany o dziwnym pakunku znajdującym się w pojeździe. Mężczyzna (zgodnie z obowiązującym we Wrocławiu regulaminem dot. niezidentyfikowanych pakunków) postanowił go wynieść na zewnątrz a chwilę potem doszło do eksplozji.

Jak się okazało, dziwnym pakunkiem była domowej roboty bomba. Był to pojemnik o pojemności ok. 3 litrów. Została zbudowana z saletry, śrub i metalowych nakrętek.

ZOBACZ TAKŻE – Kolejny dzień zamieszek we Wrocławiu po śmierci 25-latka (video)

To jest zwykły bandycki ruch. Wiele się dziś mówi o terroryzmie. Niestety znajdą się osoby, które będą wpadały na kretyńskie pomysły i zechcą je realizować. Niektórzy nie są w stanie w inny sposób zaistnieć. Niestety będą się znajdować naśladowcy. Atmosfera w Europie pobudza szaleńców do różnych ruchów, ale wrocławski przypadek jest moim zdaniem odosobniony – przekonuje w rozmowie z Gazetą Wrocławską, antyterrorysta Jerzy Dziewulski.

Aktualnie policja prowadzi śledztwo, które mają wyjaśnić okoliczności dostania się bomby do autobusu oraz znalezienie sprawców całego wydarzenia.

W wyniku eksplozji jedna osoba została ranna, jednak jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: wp / tvp info / tvn24 / gazeta wrocławska

...

Zobacz również