Tomasz Małek, wrocławski radny z Prawa i Sprawiedliwości nawołuje do redukcji zieleni. Jego zdaniem, drzewa zasłaniają wiele zabytków i należy je po prostu wyciąć. Co ciekawe, jeszcze podczas kampanii samorządowej wrocławscy politycy PiS nawoływali do ochrony miejskiej roślinności.

Choć temat ten jest dla Wrocławiaków kontrowersyjny, postanowił do niego wrócić Tomasz Małek, radny PiS. Zrobił to podczas debaty na temat wrocławskich zabytków. Jak stwierdził „dramatem jest dla niego”, że drzewa zasłaniają skarby miasta.

„Drzewa, które zasłaniają zabytki, powinny zostać wycięte. Bardzo wiele obiektów zabytkowych, przepięknych elewacji budynków, jest zasłoniętych drzewami i to jest dla mnie jakiś dramat. (…) Drastycznym przykładem jest zarośnięty Wawel. We Wrocławiu takich drastycznych przypadków nie ma, ale nie podoba mi się, że przepiękne pomniki, np. Pomnik Katyński jest też w parku wśród drzew i go nie widać z ulicy” – skomentował sprawę zieleni Małek.

Ciekawe jest, że jeszcze dwa lata temu to właśnie politycy PiS najbardziej walczyli o ochronę drzew. Ówczesna przewodnicząca klubu PiS, Mirosława Stachowiak-Stróżecka, nawoływała do „stawiania na zieleń, bo tego brakuje wrocławskim osiedlom”.

„Czas wolny każdy spędza jak lubi, my tworzymy otoczenie i stwarzamy warunki. Dlatego stawiam na zieleń! Skwery, parki, place zabaw – oto czego brakuje naszym osiedlom” – mówiła Stachowiak-Stróżecka.

Mimo nawoływań radnego, władze miasta są całkowicie przeciwne wycinaniu jakichkolwiek drzew. Już niejednokrotnie bowiem Wrocław był krytykowany przez NIK za zbyt dużą wycinkę zieleni. Także mieszkańcom i przyjezdnym się to nie podobało. W związku z tym magistrat podjął kroki, by chronić drzewa jeszcze bardziej – m.in. w miejsce każdego wyciętego drzewa trzeba posadzić jak najbliżej kilka nowych.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: gazetawroclawska.pl
pt

...

Zobacz również