Strona internetowa wrocławskiego PiS padła w poniedziałek ofiarą ataku hakerskiego. Od rana strona partii rządzącej była nieczynna. Co więcej, nieznany sprawca postarał się o rozwieszenie w mieście plakatów z napisem „Wyborco PiS nie jest ci wstyd?”. Opozycja zgodnie potwierdza, że to nie jej inicjatywa.

Od poniedziałkowego rana uniemożliwione było wejście na stronę piswroclaw.pl. Zamiast portalu wrocławskiego PiS na ekranie pojawiał się biały napis na czerwonym tle „Wchodzisz na stronę wprowadzającą w błąd”. Jak poinformował Mateusz Winnik, odpowiedzialny za stronę, firma, która nią zarządza postarała się o „postawienie jej na nogi”.

Jednak hakerski atak na stronę partii Kaczyńskiego to nie wszystko. Tego samego dnia we Wrocławiu pojawiły się plakaty z logo PiS i w barwach partii z napisem „Wyborco PiS nie jest ci wstyd?”. Materiały takie znalazły się na przynajmniej kilku wrocławskich słupach informacyjnych.

Jak dotąd nie udało się ująć sprawcy ataku, nie wiadomo też kto odpowiedzialny jest za plakaty. Atak na stronę PiS i rozwieszenie w mieście antyrządowych plakatów były akcjami najprawdopodobniej ze sobą skoordynowanymi. Do tych działań nie przyznaje się natomiast żadna z partii i organizacji opozycyjnych. PO, Nowoczesna, a także KOD zaprzeczają, jakoby miały brać w nich udział.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: natemat.pl, wyborcza.pl
pt

...

Zobacz również