Polska ma nowego premiera! Po niekończących się spekulacjach nareszcie znamy nazwisko osoby która pokieruje polskim rządem. Ten dzień bez wątpienia przejdzie do historii.

Mateusz Morawiecki będzie nowym Prezesem Rady Ministrów. Na skutek negocjacji w PiS został on wyłoniony jako następca Beaty Szydło. Ta deklaracja kończy trwające od kilku tygodni spekulacje na temat tego jaki kształt przyjmie rekonstrukcja.

ZOBACZ TAKŻE: Ale szok! To dlatego Kaczyński chce się pozbyć Szydło

Zmiana na stanowisku premiera od kilku tygodni elektryzowała opinię publiczną. Wbrew spekulacjom premierem nie został jednak Jarosław Kaczyński. To Beata Szydło złożyła dziś rezygnację po spotkaniu członków Prawa i Sprawiedliwości. Kilkanaście minut po 20:00 była już premier poinformowała, że po dwóch latach pracy na tym stanowisku decyduje się zrezygnować. Wiadomo już, że kandydatem na jej miejsce jest Mateusz Morawiecki, który dotąd był wicepremierem i ministrem dwóch resortów.

Niedługo przekonamy się co będzie oznaczała ta zmiana. Spekuluje się, że zmianie ulegnie sposób w jaki realizowana jest polska polityka zagraniczna. Morawiecki może wziąć na siebie większy niż Beata Szydło ciężar walki o wizerunek polski za granicą. Nie jest tajemnicą jego biegła znajomość języka angielskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Nie tylko dymisja Szydło! Właśnie wyciekł TAJNY plan Kaczyńskiego, dzisiaj zacznie się…

9 największych kompromitacji rządu PiS


9 największych kompromitacji totalnej opozycji

...

Zobacz również