Po tym, jak media obiegła informacja, że Paweł Kukiz wylądował w szpitalu, zaczęto spekulować, co jest przyczyną. Część internautów sugerowała, że hospitalizacja spowodowana jest alkoholem i narkotykami. Teraz Kukiz sam ujawnia prawdę.

Lider ruchu Kukiz’15 trafił do szpitala. Niedługo później sam poinformował na swoim Facebooku, co wynikło z badań: zaburzenia czynności wentylacyjnej płuc i zmiany miażdżycowe.

Niektórzy internauci sugerowali, że pobyt w szpitalu spowodowany jest alkoholizmem i narkotykami. Paweł Kukiz jednoznacznie zaprzecza tym hipotezom.

– Tak, piszą: „Zapił, zaćpał!” Stoczyłem przed laty ciężką walkę z nałogiem alkoholowym. Powiedziałem o tym publicznie, bo chciałem dać nadzieję innym, że można z tego wyjść – podkreśla polityk.

W szpitalu wylądował po tym, jak wrócił z domu po koncercie. Mimo udziału w polityce – Kukiz nadal koncertuje, najczęściej na charytatywnych imprezach.

– W krótkim czasie zagrałem 15-20 koncertów, także w Stanach. Wylądowałem w Polsce,  miałem dzień przerwy. Potem znów skumulowało się mnóstwo zajęć: spotkań z ludźmi, koncert w Kaliszu. Wróciłem z niego do domu i straciłem świadomość – wyjaśnia lider stowarzyszenia Kukiz’15.

Podkreśla, że teraz zamierza o siebie dbać. Przestał pić energetyki, których potrafił „zrobić” 6-10 dziennie. Ogranicza palenie, a do końca pobytu w szpitalu zamierza całkowicie rzucić. Serdecznie zachęca swoich rówieśników, żeby regularnie badać swoje zdrowie. Sam nie był u lekarza od 20 lat. Teraz się to na nim mści.

Co więcej, pobyt Kukiza w szpitalu odbije się na nas wszystkich. Po wyjściu ze szpitala chce się on bowiem zająć się reformą służby zdrowia. Ma nadzieję, że będzie mógł ją reformować z perspektywy pacjenta, a nie tylko posła.

Źródło: medonet.pl

...

Zobacz również

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków