Nie ustają kontrowersje wokół Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jej założyciel jest atakowany ze wszystkich stron przez osoby, które zarzucają mu defraudację środków pozyskanych przez fundację. Wreszcie ujawniono, ile dokładnie Owsiak zarabia na WOŚP.

Jurek Owsiak ma dość przykrych i często agresywnych komentarzy przeciwników jego działalności. Mężczyzna opowiedział, że jego fundacja zatrudnia na etacie 35 osób. Na ich wynagrodzenia miesięcznie przeznacza 136 450 zł.

ZOBACZ TAKŻE: Polscy lekarze właśnie dostali CAŁKOWITY ZAKAZ korzystania ze sprzętu WOŚP!

Tyle zarabiają szeregowi pracownicy WOŚP

 W okresie przed i po Finale razem z nami pracują okresowo, przez mniej więcej 3 miesiące, tzw. Krasnale. Obsługują oni mnóstwo rzeczy i robią oni kawał solidnej roboty, przygotowując do przepotężnego Finału nie tylko sztaby w Polsce, ale także na całym świecie. Globalnie zarobki siedmiu Krasnali przez te 3 miesiące wynoszą około 60 tysięcy złotych – skomentował Owsiak.

Oświadczył również, że najniższa pensja pracownika WOŚP to 3230 zł brutto, co na rękę daje 2300 zł. Jurek Owsiak zdaje sobie sprawę, że to co najbardziej interesuje społeczeństwo to zarobki jego i jego żony.

Tyle dokładnie Owsiak zarabia na WOŚP

Lidia Owsiak jest zatrudniona na stanowisku dyrektora do spraw medycznych już od lat. Jej wynagrodzenie to 13 743 zł brutto, czyli netto 8 994 zł.

– Kieruje najważniejszym działem w naszej Fundacji, który praktycznie realizuje cele Fundacji WOŚP rozliczając w ten sposób zbiórki pieniężne. Zespół Dzidzi to ludzie koordynujący zakup i funkcjonowanie w polskiej medycynie ponad 40 000 urządzeń medycznych – poinformował Owsiak i dodał, że takie samo wynagrodzenie otrzymuje główna księgowa.

Wielu internautów przeżyło prawdziwy szok. Okazało się bowiem, że sam Owsiak… nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia bezpośrednio od WOŚP. Honorarium wypłaca mu jednak spółka Złoty Melon, która należy do fundacji WOŚP. Jurek Owsiak jest prezesem w jej zarządzie i zarabia miesięcznie 14 146 zł brutto, a więc netto 9 606 zł.

Spółka Złoty Melon powstała z pieniędzy WOŚP

Złoty Melon zajmuje się produkcją gadżetów, koszulek i płyt. Chociaż spółka ta powstała 10 lat temu z pieniędzy pochodzących z WOŚP, Owsiak zapewnia, że wszystko zostało oddane i to z porządną nawiązką. Każdego roku Złoty Melon wspiera WOŚP – w 2016 przekazał 842 639,64 zł.

– Do tej pory spółka przekazała Fundacji całościowo zysk w wysokości 3 125 227,04 zł – skomentował Owsiak.

ZOBACZ TAKŻE: Dzieje się! Rozróba, policja ruszyła na zbierających na WOŚP

Źródło: dziennik.pl

Za ile Karolak sprzedał gitarę? Nie zgadniesz! 13 najdziwaczniejszych aukcji WOŚP


"Korona królów": Śmiechom internautów nie ma końca! [MEMY]

...

Zobacz również