W dniach od 9 do 10 września w Poznaniu odbył się IX Ogólnopolski Kongres Kobiet. Sensacje wywołała absencja Agaty Dudy. Jedna z prowadzących twierdzi, że zna powód, dla którego prezydentowa postanowiła ponownie nie przyjechać na to wydarzenie.

Okazuje się, że wszystko spowodowane jest opresyjnymi ramami kulturowymi. Do takiego wniosku doszła Joanna Piotrowska, która prowadziła panel dotyczący dziewczyńskości i jej kulturowych wzorów. Piotrowska prowadzi też zajęcia z samoobrony dla dziewczyn i kobiet w każdym wieku i to właśnie podczas nich doszło do przełomowego spostrzeżenia.

Prowadząca opowiedziała o tym, jak uczennice podstawówki na treningach krzyczą i emanują energią, podczas gdy już gimnazjalistki są bardziej powściągliwe. Trenują onieśmielone i jakby od niechcenia. Piotrowska łączy takie zachowanie ze standardami piękna i kobiecości narzuconymi kobietom, gdy dorastają, sprawiając, że w ich mniemaniu zmarszczki, krzyki i agresja są niekobiece, gdyż „bycie brzydką jest grzechem”.

Joanna Piotrowska ma żal do prezydentowej, że nie potrafi wyartykułować swojego zdania i gorąco zaprasza ją do, chociażby anonimowego uczestnictwa w Kongresie. Przedstawicielka Feminoteki uważa też, że dla kobiet niezwykle ważne byłoby wsparcie z Belwederu. Warto pamiętać, że w Poznaniu pojawiła się była pierwsza dama Jolanta Kwaśniewska.

źródło: natemat.pl

...

Zobacz również

14 pięknych córek polityków, którymi zachwycają się wszyscy