Trójkąt Bermudzki to jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na Ziemi. Na temat tego obszaru powstała już niezliczona ilość legend i mitów, jednak wszystko wskazuje na to, że Trójkąt Bermudzki nie będzie już dłużej oczkiem w głowie miłośników teorii spiskowych. 

Naukowcy ogłosili, że na terenie Trójkąta Bermudzkiego można zaobserwować specyficzny heksagonalny układ chmur. Tworzą się tam tak zwane „bomby powietrzne”, a więc potężne wiatry osiągające prędkość nawet 270 kilometrów na godzinę, które zatapiają napotkane statki i samoloty.

Trójkąt Bermudzki to nazwa obszaru Atlantyku w rejonie Bermudów, który od lat wzbudzał zainteresowanie pasjonatów zjawisk paranormalnych, którzy przekonywali, że są tam notorycznie łamane prawa fizyki co wskazuje na obecność „obcych”. Już Krzysztof Kolumb pisał, że w okolicach Trójkąta Bermudzkiego zaobserwował „przedziwne światła tańczące na horyzoncie”.

Wcześniej funkcjonowała krytykowana teoria naukowa, według której za zniknięcia miał odpowiadać wydobywający się z dna oceanu metan. Powstały z wody i pęcherzyków metanu płyn ma gęstość znacznie niższą niż woda, przez co znajdujące się w nim statki tracą wyporność i toną. Teoria ta była jednak mało wiarygodna jeśli chodzi o wytłumaczenie zniknięć samolotów.

47965unilad-imageoptim-hexagon-clouds-over-the-bermuda-triange
science channel

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:

źródło: unilad

...

Zobacz również

Zobacz również