WRESZCIE JEST! Porażająca odpowiedź Macierewicza na słowa Dudy mocniejsza niż wszystko

WRESZCIE JEST! Porażająca odpowiedź Macierewicza na słowa Dudy mocniejsza niż wszystko

Od miażdżących słów Andrzeja Dudy, skierowanych w stronę Antoniego Macierewicza minęło już sześć dni. Dopiero teraz jednak szef MON odpowiedział głowie państwa. Reakcja ministra jest porażająca i piekielnie mocna.

11 listopada Andrzej Duda został zagadnięty przez jednego z zebranych na ulicach Warszawy świętujących o to, czy dogada się z Antonim Macierewiczem. Przypominamy przy tym, że od kilku miesięcy między dwoma panami rozgrywa się niezwykle ostry konflikt. Głowa państwa niespodziewanie chętnie odpowiedziała na to niewygodne pytanie, a jej słowa stały się wiodącym tematem w mediach. - Musi sobie parę rzeczy przemyśleć. Jak będzie wobec uczciwych oficerów stosował takie ubeckie metody, jak Platforma stosowała wobec niego, to będzie kiepsko - powiedział 11 listopada Pan Prezydent.

Reakcja Macierewicza

Szef resortu obrony długo zwlekał z odpowiedzią. Nie chciał najwidoczniej wyjść na sprowokowanego i nie udzielił jej z własnej inicjatywy. Z okazji skorzystał dopiero zapytany przez dziennikarzy podczas spotkania z nimi i blogerami na tzw. TweetUpMON. Minister stwierdził, że nie będzie w tej sprawie podejmował żadnej dyskusji w mediach. Oświadczył tym samym, że spór na linii MON-Pałac Prezydencki załatwić można jedynie w cztery oczy. - Pan Prezydent jest najwyższym zwierzchnikiem sił zbrojnych, jest przede wszystkim pierwszym obywatelemW żadnym wypadku nie będę podejmował dyskusji z Panem Prezydentem poprzez przez media. Dyskusja odbywa się w tych formach w jakich powinna, a nie w medialnych - stwierdził minister.

Geneza waśni

Negatywne stosunki między Antonim Macierewiczem a Andrzejem Dudą swoje korzenie mają w niejasnym podziale kompetencji obu tych organów. Prezydent pragnie zwiększyć swoją władzę, kończąc tym samym wszelkie wątpliwości. Dopuścić do tego nie zamierza MON, chcąc zatrzymać przy sobie jak najwięcej władzy nad armią. Problem stanowi także wszczęcie postępowania wobec jednego z najbardziej zaufanych prezydenckich doradców, odbierając mu dostęp do informacji niejawnych. Prezydent zareagował na to, odmawiając nadania generalskich nominacji zarówno 15 sierpnia, jak i 11 listopada. źródło: youtube.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News