Do zabawnej pomyłki doszło w Turcji za sprawą jednej z prezenterek tamtejszej telewizji publicznej. Dziennikarka występowała właśnie w programie we wtorek wieczorem, kiedy obwieściła, że znalazła notes z szyframi puczystów. Nie wiedziała, że to kody do gry komputerowej.

O wpadce dziennikarki poinformowali gracze z Turcji, którzy oglądali publiczną stację ATV we wtorkowy wieczór. Kobieta w programie na żywo poinformowała, że wśród makulatury znalazła notatnik wraz z szyframi. To za ich pomocą mieli kontaktować się ze sobą puczyści, którzy targnęli się na władzę w Turcji w połowie lipca.

Zbliżenie kamery na kartkę z notatnika rozwiało jednak wszelkie wątpliwości. Okazało się bowiem, że owe szyfry są tylko kodami do gry GTA IV. Wpisując je podczas rozgrywki można oszukać grę i osiągnąć spore bonusy. Nie wiedziała tego dziennikarka, która dalej z przejęciem opisywała swoje znalezisko.

Kobieta szczególną uwagę zwróciła na takie hasła z notatnika jak „silâh” (broń), „zırh” (pancerz) i „sağlık” (zdrowie). Według niej, były to niezbite dowody na powiązanie notesu z puczem. Do końca swojej relacji dziennikarka nie wiedziała, że jest w błędzie.

https://www.youtube.com/watch?v=-GZRLSmfrv4

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: grynieznane.pl, youtube.com
pt

...

Zobacz również