Donald Trump dołączył się do kondolencji, składanych Hiszpanii po zamachu w Barcelonie. W swoim stylu wyraził opinię na temat tego, co powinno się stać z napastnikami. Przy okazji zaliczył nie lada wpadkę.

Wczoraj popołudniu doszło do zamachu terrorystycznego w Barcelonie. Zginęło w nim 13 osób a 100 zostało rannych. 2 napastników zostało zatrzymanych.

Donald Trump składanie kondolencji zaczął od opublikowania tweeta, w którym wyrażał solidarność i współczucie wobec Hiszpanii.

Stany Zjednoczone potępiają atak terrorystyczny w Barcelonie i zrobią wszystko co mogą by pomóc. Bądźcie silni, kochamy was! – napisał na Twitterze Trump.

Następny wpis prezydenta Stanów Zjednoczonych nie był już taki wyważony. Trump odniósł się w nim do generała Pershinga, który miał grzebać muzułmanów ze świniami.

– Sprawdźcie, co generał Pershing robił schwytanym terrorystom. Nie było radykalnego islamskiego terroru przez kolejnych 35 lat! – napisał w tweecie Trump.

Wpis prezydenta Stanów Zjednoczonych wzbudził spore kontrowersje. To dlatego, ponieważ działania generała Pershinga są jedynie powtarzającą się na memach legendą. Historycy nigdy nie potwierdzili jej autentyczności.

 źródło: wiadomosci.gazeta.pl

...

Zobacz również