Donald Trump znany jest z tego, że wciąż czynnie udziela się na swoim koncie na Twitterze. Jego wpisy śledzą miliony osób, które szybko wyłapują każdy błąd prezydenta. Najnowsza pomyłka stała się jednak prawdziwym hitem – znalazła się już nawet w słownikach slangu oraz na koszulkach.

„Pomimo stale negatywnej prasy covfefe” – to treść ów posta na Twitterze, na którego punkcie oszalały tysiące internautów. Fani Trumpa oraz jego przeciwnicy zastanawiają się, co miało znaczyć „covfefe”, niezmiennie zachwycając się żartobliwie nowym słowem.

Sam Trump szybko zauważył, jak popularny stał się jego wpis, więc postanowił kontynuować temat ze swoimi obserwatorami. „Kto potrafi odkryć prawdziwe znaczenie „covfefe”? – napisał jakiś czas po dodaniu pierwszego z postów. Pomyłka prawdopodobnie powodowana była późną porą jego dodania, jednak nikt chyba nie spodziewał się, że stanie się tak popularna.

W internecie znaleźć już można strony, na których twórcy słowników slangu opisują dokładnie historię „covfefe”. Niektóre firmy wykorzystały je także do niemałego pewnie zarobku, produkując koszulki z takim nadrukiem. Chociaż minęły godziny, użytkownicy Twittera wciąż zastanawiają się, co naprawdę miał na myśli prezydent i dlaczego aż tak się pomylił.

Fot. Twitter/Donald Trump
Fot. Twitter/Donald Trump

Zobacz również