Wpadka Kopacz. Wyjawiła tajny plan premiera Kanady
Wiadomości Pikio - 10 Czerwca 2015

Wpadka Kopacz. Wyjawiła tajny plan premiera Kanady

Premier Ewa Kopacz zaliczyła potężną wpadkę dyplomatyczną podczas konferencji prasowej gdzie podała do opinii publicznej trzymaną w wyjątkowej tajemnicy informację wojskową dotyczącą wizyty kanadyjskiego premiera na ćwiczeniach NATO.

Szefowa polskiego rządu podczas zwołanej po wizycie kanadyjskiego premiera konferencji prasowej nieopacznie podała do opinii publicznej informację, którą strona kanadyjska chciała zachować do ostatniej chwili ze względów bezpieczeństwa. Chodzi o planowaną wizytę premiera Kanady na jednym z okrętów wojskowych, który bierze udział w ćwiczeniach sojuszu północnoatlantyckiego i znajduje się aktualnie na Bałtyku a którego dokładna lokalizacja jest utrzymywana w ścisłej tajemnicy ze względów bezpieczeństwa. Mimo że rzecznik kanadyjskiej marynarki wojennej próbował załagodzić sprawę tłumacząc, że nic poważnego się nie stało ponieważ szefowa polskiego rządu nie podała dokładnej lokalizacji okrętu to już minister obrony Kanady z wyraźnym poirytowaniem odmawiał odpowiedzi na jakiekolwiek pytania związane z wpadką Kopacz. Podczas środowego spotkania premiera Kanady i polskiej premier tematami rozmów były m.in. współpraca w zakresie bezpieczeństwa, wzmocnienie relacji gospodarczych i wsparcie dla Ukrainy.Polub pikio.pl by być na bieżąco!
bh
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News