Wóz wojska USA staranował Polaków. Stanęli w płomieniach

Wóz wojska USA staranował Polaków. Stanęli w płomieniach

Nieprawdopodobne, kolejny wypadek żołnierzy Stanów Zjednoczonych w Polsce. Staranowali samochód Polaków, jeden z samochodów był w płomieniach.

Do wypadku doszło na drodze z Nowogrodu Bobrzańskiego do Żagania. Amerykańscy żołnierze zderzyli się z samochodem osobowym marki Citroen. Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy wypadek z udziałem wojsk amerykańskich. Jak informuje portal gazetalubuska.pl do wypadku doszło, kiedy obydwa pojazdy wchodziły w zakręt. Pojazd wiozący żołnierzy przejechał przez podwójną ciągłą, prawdopodobnie nie wyrabiając się na zakręcie i uderzył w samochód osobowy, który znajdował się po przeciwległej stronie pasa.

Wybuch pożaru

Obydwa pojazdy po czołowym zderzeniu wypadły z drogi. Co więcej, wóz z żołnierzami przewrócił się i zapalił. W wyniku wypadku ucierpiała co najmniej jedna osoba - Polak jadący osobówką. Przyczyny wypadku będzie badać Żandarmeria Wojskowa, droga jest całkowicie zablokowana.

To nie pierwszy raz

W połowie września ciężarówka należąca do kontyngentu wojsk USA w Polsce dachowała na autostradzie A18. O wypadkach z udziałem sojuszniczych żołnierzy w pierwszych tygodniach ich pobytu w Polsce było na tyle głośno, że sprawą postanowił zainteresować się sam minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Źródło: wiadomości.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News