Skandaliczne zachowanie szpitali. Owsiak żąda zwrotu sprzętu WOŚP

Skandaliczne zachowanie szpitali. Owsiak żąda zwrotu sprzętu WOŚP Źródło: screen youtube.com/Gazeta.pl

WOŚP już od 27 lat pomaga polskim szpitalom, ale niestety w  niektórych z nich dochodziło do skandalicznego zachowania. Teraz owe placówki będą musiały oddać sprzęt, który otrzymały od fundacji.

WOŚP od samego początku swojego istnienia uzbierało ponad miliard złotych na pomoc pacjentom w polskich szpitalach. Dzięki tym środkom została zakupiona cała masa specjalistycznego sprzętu, który wykorzystywany jest każdego dnia, aby ratować ludzkie życie. Podczas ostatniego finału WOŚP padł kolejny rekord, jeżeli chodzi o zebrane fundusze, a część z nich zostało przeznaczonych na zakup leżanek dla rodziców dzieci, które przebywają na wielu oddziałach. Dzięki temu opiekunowie małych pacjentów mają znacznie ułatwiony kontakt ze swoimi pociechami. Niestety, nie wszystkie placówki wywiązały się z umowy zawartej z fundacją.

WOŚP domaga się zwrotu swojego sprzętu

Na stronie fundacji pojawił się oficjalny list, w którym opisany jest skandaliczny proceder niektórych z polskich szpital. Warunki otrzymania sprzętu od fundacji Jurka Owsiaka jest bardzo prosty. Mianowicie wszyscy mają mieć do niego wolny i bezpłatny dostęp. Jak można się dowiedzieć z zamieszczonego listu, nie wszyscy się do tego zastosowali. Okazało się bowiem, że niektóre szpitale w ogóle nie wstawiły leżanek do sal na oddziałach, a inne domagały się uiszczenia przez rodziców odpowiedniej opłaty. Fundacja w swoim piśmie nie kryje niezadowolenia bulwersującymi doniesieniami, które spływają z wielu miejsc. - Sprawa dotyczy leżanek, których kupiliśmy blisko 5 tysięcy, rozwiązując w ten sposób trwający od lat problem pobytu rodziców na oddziałach szpitalnych i ich minimalnego komfortu przy wparciu w opiece nad chorym dzieckiem... Po prostu nie mieści nam się w głowie, że można tak niweczyć wspólny wysiłek, który podejmujemy wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, i takimi złymi czynami okazywać lekceważenie w stosunku do rodziców i pacjentów - czytamy. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM W takim wypadku fundacja domaga się na mocy zawartej umowy zwrotu otrzymanego sprzętu, który wykorzystywany jest w niewłaściwy sposób. Jak na razie dotyczy to na szczęście tylko dwóch szpitali, ale z listu można wywnioskować, że problem ten dotyczy większej ilości placówek. Ciężko sobie wyobrazić, jak można tak żerować na sprzęcie, który otrzymano za darmo. Miejmy nadzieję, że list od fundacji sprawi, że nieuczciwe szpitale zaprzestaną tego karygodnego procederu. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Kaczyński stanie przed komisją Jakiego? Będzie wniosek
  2. Ziemiec znowu na urlopie! Nie wróci już do TVP?
  3. Citibank OSZALAŁ! Rozda wszystkim chętnym telefony za darmo, nie ma żadnego haczyka
  4. Ujawniono, ile teraz waży Katarzyna Figura! Będziecie w szoku
  5. Największy gwiazdor TVN miał romans z Anną Muchą. Właśnie opublikowano zaskakujące zdjęcie
  źródło: innpoland
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News