Rydzyk nienawidzi WOŚP, wstrętne słowa.
Mateusz Wysokiński - 11 Stycznia 2019

Rydzyk nienawidzi WOŚP, wstrętne słowa. "Jurek Owsiak to DIABEŁ!"

WOŚP nie jest organizacją lubianą przez ojca Rydzyka. Od lat pochopnie na temat akcji wypowiadali się przedstawiciele polskiej prawicy, którzy mówiąc wprost, nie przepadają za Jerzym Owsiakiem i jego działalnością. Głosom krytyki przoduje Tadeusz Rydzyk, który w agresywnym wywodzie wyzwał działacza społecznego od diabłów.

WOŚP w ten weekend (tj.12-13 stycznia) będzie świętować 27 finał. Przez te wszystkie lata, Jerzemu Owsiakowi, jak też należącej do niego organizacji udało się zebrać miliony złotych, które wielokrotnie ratowały życie wielu Polakom. Niestety, ale tak szczytna akcja zawsze była krytykowana ze strony przedstawicieli skrajnej prawicy, którzy obwiniali szefa fundacji o nadużycia i malwersacje finansowe. Jednym z najgłośniejszych krytyków działalności jest kontrowersyjny redemptorysta Tadeusz Rydzyk, który swego czasu, jak podaje Tygodnik Przegląd i serwis ekumenizm.pl, paskudnie obraził organizatora zbiórki nazywając go... diabłem.

WOŚP obiektem hejtu Rydzyka

O tym, że relacje Rydzyka i Owsiaka nie są dobre, wiemy już od kilku lat. Redemptorysta wielokrotnie zarzucał szefowi WOŚP demoralizację młodzieży poprzez propagowanie lewicowych postaw ideologicznych, seksu, jak też organizację przystanku Woodstock, który w oczach duchownego jest dziełem wręcz satanistycznym. W 2004 roku media Rydzyka zrealizowały obraz "Przystanek Woodstock - przemilczana prawda", który w pejoratywnym świetle przedstawiał jeden z najpopularniejszych festiwali rockowych w Europie. Według filmu, w imprezie brać udział dewianci seksualni, sataniści, narkomani, a także demoralizatorzy, którzy w jawny sposób nakładali złe wzorce na kształtujące się umysły młodzieży. Sprawa znalazła swoje miejsce w sądzie, a sam Rydzyk został upokorzony przed wymiarem sprawiedliwości. Nie był to jednak ostatni atak redemptorysty i jego środowiska na Wielką Orkiestrę.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneEmerytura jak marzenie! Ci Polacy dostają z ZUS-u krocieCzytaj dalej

"Jurek Owsiak to diabeł!"

Jerzy Owsiak w związku ze swoimi poglądami i działalnością wielokrotnie został zwyzywany przez redemptorystę od najgorszych. W 2006 roku duchowny wręcz próbował przeforsować na rządzących wtedy sojusznikach z PiS zablokowanie organizacji zbiórki i festiwalu. Toruńskie media katolickie nieustannie atakują działacza społecznego. Nic dziwnego, skoro sam Rydzyk wyzwał działacza od "diabłów" a goście mediów prowadzonych przez redemptorystę cały czas insynuują nieuczciwość i komunistyczne powiązania Owsiaka. Sam prezes fundacji zdaje się nie przejmować atakami płynącymi ze strony Torunia i przez wiele lat udowadnia, że Polacy niezależenie od poglądów politycznych mogą wspólnie pomagać wszystkim tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ile zarabia Beata Kozidrak? Kwoty są KOSMICZNE!
  2. Ile dzieci ma Pola Raksa? Szokujące informacje ujrzały światło dzienne
  3. Jurek Owsiak ujawnił swoje zarobki! Prezes NBP spali się ze wstydu
  4. Tragedia tuż przed finałem WOŚP. Jurek Owsiak przekazał koszmarne informacje
  5. WOŚP uzbiera kilkanaście milionów mniej! Wszystko przez kontrowersyjną ustawę PiS
  [view-gallery id=334883]
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News