Otwarto pierwszą puszkę WOŚP. Poza pieniędzmi było tam coś, co wprawiło wszystkich w osłupienie

Otwarto pierwszą puszkę WOŚP.  Poza pieniędzmi było tam coś, co wprawiło wszystkich w osłupienie Źródło: Fot. Instagram/WOŚP

WOŚP dzięki Jurkowi Owsiakowi przez wszystkie lata stał się jedną z najpopularniejszych akcji w naszym kraju. Dziś rano na ulice wyszły tysiące wolontariuszy kwestujących na rzecz potrzebujących, a już otwarto pierwszą puszkę pełną datków. Okazało się jednak, że w środku, oprócz pieniędzy, było coś niesamowitego. 

WOŚP to coroczna inicjatywa, która na jeden dzień w roku łączy w próbie osiągnięcia szczytnego celu miliony Polaków, którzy chcą nieść pomoc najbardziej potrzebującym. Od samego rana na ulicach polskich miast pełno jest wolontariuszy obklejonych czerwonymi serduszkami, zbierających do kolorowych puszek datki, które przeznaczone mają zostać na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Do rozliczenia trafiła już pierwsza pełna puszka, lecz po jej otwarciu doszło do zaskakującej sytuacji, która chwyta za serce. We wnętrzu znaleziono coś niesamowitego, co wprawiło wszystkich w osłupienie.

Niezwykłe znalezisko w puszcze WOŚP

Tuż po godzinie 12:00 w Opolu oddano pierwszą puszkę WOŚP wypełnioną po brzegi pieniędzmi. Jak podliczył sztab, wewnątrz było ponad 2 tys. złotych, lecz okazało się, że ludzie wrzucali nie tylko pieniądze. - To była tłusta puszka. Udało mi się zebrać ponad 2 tys. złotych, tysiąc koron czeskich i srebrny łańcuszek - mówił dumny z siebie Dawid Ćwikła. Kwota rzeczywiście robi wrażenie, jednak wszystkich wbił w ziemie właśnie srebrny łańcuszek, który ktoś wrzucił do puszki. To niesamowite, że ludzie, którzy nie mogą sobie pozwolić na wsparcie inicjatywy gotówką, decydują się oddać tak osobisty i ważny dla nich przedmiot.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Trwa 27. finał WOŚP. Emocje są ogromne

Wszyscy bali się tego, że zakaz handlu w niedzielę spowoduje, że pieniądze zebrane przez WOŚP będą zdecydowanie mniejsze, niż miało to miejsce rok temu. Jurek Owsiak usiłował ratować sytuację organizując zbiórki w sobotę w centrach handlowych i wygląda na to, że ten plan w pełni się sprawdził. - Zacząłem zbierać już wczoraj w Karolince. Szacuję, że w puszcze na koniec dnia było około 800 złotych. Pozostałą część kwoty zebrałem dziś. Reakcje ludzi były bardzo pozytywne. Niektórzy mówili, że szukali wolontariuszy, by wrzucić parę groszy na orkiestrę - mówił dalej Ćwikła. Na oficjalnej stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zobaczyć możemy na bieżąco aktualizowany licznik, zgodnie z którym udało nam się już zebrać ponad 33,66 mln złotych, a kwota stale rośnie. Wszyscy mają nadzieję, że uda nam się pobić rekord, a tak niezwykłych i wzruszających znalezisk będzie więcej. Redakcja Pikio.pl także wsparła tegoroczny Finał WOŚP datkiem. Z całego serca zachęcamy do podobnych gestów. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 
  1. Pikio.pl przekazało 10 000 złotych na WOŚP! Zachęcamy wszystkich do wspierania Orkiestry
  2. Robert Janowski zgasił hejterów WOŚP. Zapamiętają tę lekcję do końca życia
  3. To kropla w morzu potrzeb! Wiemy, ile pieniędzy zebrała Wielka Orkiestra, Polacy do dzieła!
  4. Ile zarabia Katarzyna Dowbor? Zarobki wprawiają w osłupienie
  5. Pola Raksa i Bogusław Linda byli parą! Poznajcie historię płomiennego romansu
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News