WOŚP_2018_Łódź_15
Fot. Wikipedia
Marcin Owczarek - 10 Stycznia 2019

WOŚP uzbiera kilkanaście milionów mniej! Wszystko przez kontrowersyjną ustawę PiS

Kolejny rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stoi pod wielkim znakiem zapytania. Przez kontrowersyjna ustawę Prawa i Sprawiedliwości całych plan może spalić na panewce. Zapowiadało się, że będzie lepiej niż rok temu, ale nikt nie przewidział, że właśnie tego dnia w ustawie można było zrobić wyjątek. Lidl, mBank czy Play nie pomogą w zbieraniu pieniędzy.

Wielkimi krokami zbliża się do nas finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już w niedziele miliony Polaków będzie śledziło w telewizji całą imprezę, by sprawdzić, ile udało się zebrać pieniędzy w tym roku. Cel jak zawsze jest szczytny. 27 finał przeznaczy zebrane pieniądze na niezbędny sprzęt medyczny dla chorych dzieci.

WOŚP wspierany przez Lidl, Play i mBank

Jak zawsze WOŚP wpierany jest przez wielu partnerów, między innymi Lidl, Play czy mBank. Nie tylko reklamują tak wspaniałą inicjatywę, ale także zachęcają do wpłacania pieniędzy. Przy kasach w sieciach sklepów Lidl od poniedziałku znajdują się puszki, do których można wrzucać pieniądze. Za to mBank w swojej aplikacji uruchamia specjalną funkcję, dzięki której bezpośrednio można wpłacić dowolną kwotę na WOŚP. Nikt się jednak nie spodziewał, że ustawa, którą przeforsowało Prawo i Sprawiedliwość, uderzy nie tylko w partnerów, ale również w samą Orkiestrę. Nie przewidziano w niej wyjątków dla takich imprez. Niektórzy internauci twierdzą, iż specjalnie tego nie uwzględniono, aby WOŚP w tym roku miał pod górkę. Cała sprawa dotyczy zakazu handlu w niedzielę.

Zakaz handlu w niedzielę utrudni zbieranie pieniędzy

Co to oznacza dla Jurka Owsiaka? Wielki finał odbywa się w niedzielę. Jeszcze rok temu ludzie wychodzili na dwór, nawet w okropną pogodę, by zrobić zakupy. Pod sklepami takimi jak Lidl, Tesco, Carrefour czy Żabka ustawiali się wolontariusze i czekali na tych, którzy będą chcieli wrzucić coś do puszki. W tym roku tak nie będzie. Przez zakaz handlu wiele osób tego dnia zostanie w domu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneHoroskop runiczny 2019: Co cię czeka w nowym roku? Runy zdradzają tajemnice!Czytaj dalej
Również Lidl w tej kwestii nie pomoże. Wcześniej z puszek, które były również w sklepie w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sklep bardzo dużo zbierał. Szacuje się, że przez dekadę udało im się uzbierać aż 17 milionów złotych. To naprawdę sporo pieniędzy, a przecież liczy się każda złotówka.

PiS o tym nie pomyślał

W zeszłym roku w samym Lidlu uzbierano około 3 milionów złotych. Teraz przez zakaz handlu w niedzielę WOŚP może mieć problemy, aby uzbierać tyle pieniędzy i stracą przez zakaz PiS miliony. Rząd na pewno z własnej kieszeni tego nie dopłaci. Lidl, mBank, jak i wszyscy zwolennicy WOŚP przypominają wszystkim tym, którzy chcą pomóc, że są dostępne również płatności internetowe i warto z nich korzystać, skoro rząd nie chce wtedy pomóc.ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO:
  1. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? Wysokość jej emerytury jest porażająca!
  2. Na co chorowała Kora? Królową polskiej sceny dopadła straszliwa choroba
  3. Tragedia tuż przed finałem WOŚP. Jurek Owsiak przekazał koszmarne informacje
  4. Grażyna Torbicka podniosła publiczności ciśnienie! Dziś mówią o niej wszyscy
  5. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
 
Małgorzata NiemirskaCzterej pancerni i pies: Tragedia gwiazdy serialu. Straszna choroba zabrała jej ukochanegoCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News