Oto, co stało się z pieniędzmi z poprzedniego finału WOŚP. Ujawniono rozliczenie

Oto, co stało się z pieniędzmi z poprzedniego finału WOŚP. Ujawniono rozliczenie

Każdego roku przy okazji finału zbiórki pojawia się jedno zasadnicze pytanie kierowane do WOŚP ile zebrali w ramach swojej działalności. Rozliczenia każdego finału są jawne i łatwo dostępne. Ekipa Jurka Owsiaka opublikowała właśnie rozliczenie zeszłorocznej akcji.

WOŚP ile zebrali wolontariusze, jakie kwoty wpłynęły dzięki sponsorom, jak pokaźne fundusze zgromadziły charytatywne aukcje w serwisie Allegro? Zbiórce zawsze towarzyszy wiele pytań dotyczących najważniejszego aspektu, czyli oczywiście finansów. Fundacja udostępniła podsumowanie zbiórki z początku 2018 roku. Konkretne kwoty wydane w celu ratowania zdrowia i życia ludzkiego pokazują, jak wielkim i cudownym zjawiskiem jest orkiestra dowodzona przez Jurka Owsiaka.

WOŚP ile zebrali w zeszłym roku? Fundacja pokazała rozliczenie

Zeszłoroczny finał należał zdecydowanie do tych z gatunku wyjątkowych. Wydawało się, że dotychczasowe rekordy zbiórki są kwotami astronomicznymi, ale to, co udało się zrobić 365 dni temu pokazało, że nie ma rzeczy niemożliwych. Na konto fundacji w ramach 26. finału wpłynęło bagatela 126 373 804,34 zł. Oczywiście tak ogromna pula została rozdzielona na odpowiednie segmenty. Największym z nich są zakupy dla podstawowych oddziałów neonatologicznych, na które przeznaczono dokładnie 75 810 687,25 zł. Za te pieniądze zakupiono m.in. inkubatory zamknięte, transportowe czy też lampy do fototerapii i kardiomonitory. W sumie do szpitali w całej Polsce trafiło 4 tysiące nowoczesnych urządzeń medycznych. W dalszej kolejności można znaleźć koszta związane z m.in. prowadzeniem programu leczenia kobiet pompami insulinowymi - 5 086 678,37 zł, prowadzenie programu przesiewowych badań słuchu u noworodków - 1 362 973,02 zł, czy też zakup karetek specjalistycznych dla polskich szpitali dziecięcych - 223 078 zł. Na ten moment z poprzedniego finału zostały jeszcze niecałe 33 miliony złotych. Jest to kwota w całości zarezerwowana na dalsze zakupy sprzętu medycznego dla szpitali dziecięcych. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Wśród najczęściej zadawanych pytań powiązanych ze sposobem finansowanie fundacji przewija się to dotyczące pochodzenia środków przeznaczonych na organizację finału. Ze środków zebranych podczas 26. finału, czyli ponad 126 milionów złotych, na samo przygotowanie całej akcji przekazano 3 372 386 zł, co stanowi zaledwie 3,4% całej zebranej sumy. - Sam Finał i sukces zbiórki to dla nas dopiero połowa drogi do tego, by rzetelni rozliczyć się z każdej złotówki powierzonej nam przez Polaków. Zamienienie milionów złotych z Finału na konkretne urządzenia w konkretnych szpitalach, i to w absolutnie ogólnopolskiej skali to ogromna praca wykonywana przede wszystkim przez zespół pracowników Działu Medycznego Fundacji, przy wsparciu ekspertów z wielu placówek w Polsce - komentuje Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy fundacji. pikio.pl wosp ile zebrali www.wosp.org.pl ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Ewa Wachowicz za czasów Miss Polonia. Zdjęcia POWALĄ na kolana! 
  2. Kim są dzieci Katarzyny Dowbor? Będziecie w ciężkim szoku!
  3. Robert Janowski zgasił hejterów WOŚP. Zapamiętają tę lekcję do końca życia 
  4. Ona żyje dzięki Wielkiej Orkiestrze. Wstrząsająca historia 11-letniej dziś Ani 
  5. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana 
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News