WOSP WOSP_PO
google.pl
Anna Maria Guziewska - 11 Stycznia 2019

WOŚP 2019: Jaki jest cel 27. finału akcji?

WOŚP 2019 zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższą niedzielę będzie miała miejsce kolejna odsłona kultowej akcji, która ma za zadanie zebrać środki na pomoc najmłodszym. Dziecięce szpitale i oddziały, nierzadko zaniedbane przez resort zdrowia, nie mogą sobie pozwolić na zakup najnowocześniejszego sprzętu. Dzięki działaniom wolontariuszy fundacji Jurka Owsiaka, znów może paść rekord.

WOŚP 2019 wzięło sobie za cel zbiórkę środków na pomoc szpitalom i oddziałom dziecięcym. Wolontariusze wyruszą na polskie ulice, a stacja TVN będzie na bieżąco mówiła o osiągniętych celach. W ocenie wielu, znów może paść rekord.

WOŚP 2019 kiedy będziemy mogli przekazać środki? Jurek Owsiak w tym roku przygotował coś specjalnego

Już 13 stycznia - w najbliższą niedzielę - rusza kolejna akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki tysiącom wolontariuszy, zaangażowanym przedsiębiorcom, mediom i przede wszystkim - hojnym Polakom - rok rocznie pada rekord. Wiele osób zauważa, że w tym roku będzie podobnie. Koncerty, spotkania, eventy i happeningi. W tym roku, zaangażowani w akcję wezmą także udział w biegach, których kilometry będą przekształcane w pieniądze. Te, zostaną przekazane na konto fundacji.

WOŚP 2019 jaki cel stał się dla Owsiaka najważniejszy? Znów grają dla dzieci

- 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków - czytamy na stronie WOŚP-u. W tym roku fundacja chciałaby się skupić na pomocy dzieciom, które nierzadko nie mogą korzystać z odpowiedniego sprzętu ratującego ich życie bądź pomagającym na powrót do sprawności.

WOŚP 2019 wolontariat. Kto może pomóc w akcji?

Jak zauważają organizatorzy, każdy może zostać wolontariuszem. Aby dołączyć do ekipy, która 13 stycznia będzie zbierała środki dla najmłodszych, należy się zgłosić przez Internet do odpowiedniego sztabu. Na stronie fundacji znajduje się również szczegółowy regulamin, z którym powinien się zapoznać każdy, kto chciałby wziąć udział w akcji.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM
Ania PrzybylskaTaką ją zapamiętaliśmy! 17 niezapomnianych ról Ani PrzybylskiejCzytaj dalej
Owsiak porównał swoje zarobki do tych szefa NBP! PiS ma powody do złościOsoba niepełnoletnia również może zostać wolontariuszem. Musi się jednak zgłosić z opiekunem prawnym, który wypełni odpowiednie dokumenty. W ten sposób, organizatorzy będą mieli pewność, że wszystkie formalności zostały spełnione, a działanie nastolatka było związane z jego własną chęcią pomagania.

WOŚP 2019 transmisja. Gdzie oglądać działania sztabów Jurka Owsiaka?

Transmisja WOŚP 2019 będzie prowadzona dzięki TVN. To właśnie w tej stacji wielokrotnie pojawiają się kulisy pracy wolontariuszy, aktualnie zebrane kwoty oraz apele współorganizatorów. Działania fundacji, prowadzone niemal ze wszystkim miejsc w Polsce, będą mogły być na bieżąco śledzone przez telewidzów. Nadawca zdecydował, że regularnie będzie umieszczał treści działań wolontariuszy. Niemal co godzinę będą pojawiały się "wejścia na żywo" z różnych sztabów. W ten sposób wszyscy Polacy będą mogli śledzić koncerty, happeningi oraz aktualnie zebrane środki.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jurek Owsiak ujawnił swoje zarobki! Prezes NBP spali się ze wstydu
  2. Tragedia tuż przed finałem WOŚP. Jurek Owsiak przekazał koszmarne informacje
  3. WOŚP uzbiera kilkanaście milionów mniej! Wszystko przez kontrowersyjną ustawę PiS
  4. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
  5. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą
 
TorbickaGwiazdy, które nie chcą mieć dzieci. Dlaczego?Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News