Owsiak podjął decyzję ws. finału WOŚP. Pierwszy raz w historii, niezwykły powód

Owsiak podjął decyzję ws. finału WOŚP. Pierwszy raz w historii, niezwykły powód Źródło: youtube/ Onet News/

WOŚP już wystartował z wielkim Finałem, który w tym roku będzie zupełnie inny niż wszystkie poprzednie. Nie da się ukryć, że przyczyniła się do tego m.in. ważna decyzja Jurka Owsiaka.

Tegoroczny Finał WOŚP będzie jednocześnie przepełniony radością i żalem, bowiem za kilka dni wybije dokładnie rok od wstrząsającego zamachu z ostatniego Finału. Mimo upływu czasu wciąż ciężko jest uwierzyć, że w czasie kulminacyjnego momentu najgłośniejszej akcji charytatywnej w Polsce doszło do zamachu, w którym zginął niewinny człowiek. W związku z tym, Jurek Owsiak podjął zaskakującą decyzję.

To pierwszy raz w historii. Owsiak podjął decyzję ws. finału WOŚP

Choć tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której datki zostaną przekazane na zakup urządzeń służących do ratowania życia i zdrowia dzieci wymagających specjalistycznych operacji, ruszył już o 8:30, do kulminacyjnego momentu zostało jeszcze kilka godzin. Tymczasem setki wolontariuszy przemierza ulice polskich miast zbierając datki do puszek. 

Relacja na żywo z całego wydarzenia trwa, a większość kamer skupiła swój wzrok na Placu Bankowym w Warszawie, gdzie znajduje się główny sztab WOŚP-u z Jurkiem Owsiakiem na czele. Tradycją już od 27 lat jest "Światełko do Nieba" wypuszczane w stolicy Polski równo o godzinie 20:00. Przewodniczący akcji zadecydował jednak, że w tym razem odbiegnie od tradycji. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Dokładnie za 2 dni wybija pierwsza rocznica śmierci Pawła Adamowicza, który zmarł po zamachu z poprzedniego finału, do którego doszło na oczach milionów widzów. Chcąc upamiętnić zmarłego prezydenta Gdańska, który swój żywot zakończył w ukochanym mieście, gdy wybije 20:00 "Światełko" rozpocznie się właśnie w Gdańsku, a dopiero później przeniesie się do Warszawy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcę

2. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie
żyje Patryk

Zbiórka w czasie 28. finału cały czas trwa, a zebrane fundusze są aktualizowane na bieżąco. W chwili obecnej całość opiewa na ponad 12 milionów złotych, czyli o wiele więcej, niż o tej samej porze rok temu. Datki gromadzą się nie tylko w puszkach, ale i na licznych aukcjach charytatywnych, które odbywają się w całej Polsce.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. Jedna osoba złamie prawo, wysokie kary zapłacą wszyscy. Nowe, surowe przepisy wydrenują nam kieszenie?
  3. Jest źle z Agnieszką Chylińską. Podjęła ostateczną decyzję, od lat sobie nie radzi
  4. Doda przestała ukrywać prawdę o dzieciach. Mocne wyznanie
  5. Więzienie, porzucona ciężarna kobieta i śmierć. Media przemilczały, co wydarzyło się po "Chłopakach do wzięcia"

Źródło: super express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News