wośp
youtube.com/GE Helthcare (zdjęcie poglądowe)
Klaudia Bochenek - 11 Stycznia 2020

Ważyła tyle co 2 jabłka, jadła kroplę mleka. Jurek Owsiak zrobił dla niej niesamowitą rzecz

WOŚP już 12 stycznia zagra po raz 28. Podobnie jak co roku, pieniądze zebrane z puszek będą przeznaczone na pomoc najmłodszym i zakup najnowocześniejszego sprzętu dla szpitalu w całej Polsce. Gdyby nie Jurek Owsiak i jego ogromne serce, Lilianka już by nie żyła.

WOŚP po raz kolejny zbierze pieniądze na ratowanie najmniejszych i potrzebujących. Historii związanych z Jurkiem Owsiakiem jest wiele - najważniejsze, że widać efekt całej charytatywnej akcji i że nic nie idzie na marne.

Ważyła niecałe pół kilograma, mierzyła 27 centymetrów. Jej płacz przypominał kwilenie kurczaka

Lilianka urodziła się w 5. miesiącu ciąży, dokładnie w 22. tygodniu, ważyła niecałe pół kg - 450 g i mierzyła 27 cm. Mama, pani Magdalena wspomina, że 13 lutego 2019 roku w nocy doznała silnego bólu w brzucha. Zginało ją w pół, miała trudności z chodzeniem i leżeniem, a wszyscy od razu zaczęli się martwić, że to coś z dzieckiem. Kiedy na świat przyszła córka, widziała tylko, jak pielęgniarka niesie popiskujące zawiniątko. Liliannie należało udzielić pilnej pomocy. Była za mała, by samodzielnie przeżyć.

NowotwórPrawdziwa przyczyna śmierci Miecugowa była inna? Przyjaciel ujawnił jego ostatnią rozmowęCzytaj dalej

Lekarze z gryfińskiego szpitala natychmiast zamówili karetkę przystosowaną do przewozu noworodków. Po pewnym czasie zaczęli uświadamiać mamę, że w swoich rokowaniach są bardzo ostrożni, ona również nie powinna zakładać, że dziecko przeżyje. Mówili, że liczą się godziny, a każda z nich to cud. Przyznali również, że dzieci urodzone tak wcześnie umierają najczęściej po 4 dniach, a jeśli Liliannie uda się przeżyć dłużej, będzie to rzadki przypadek w historii polskiej medycyny.

W lutym tego roku Lilianna będzie mogła wraz z mamą zdmuchnąć pierwszą świeczkę na swoim urodzinowym torcie. Wszystko dzięki wyposażeniu placówki przez Jurka Owsiaka. Chociaż opuściła szpital miesiąc przed swoim planowanym terminem urodzin, rozwija się prawidłowo i jest bardzo żywym i psotnym dzieckiem.

Gdyby nie WOŚP, córka pani Magdaleny nie przeżyłaby

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zdjęcia córki Adama Małysza mogą wielu przerazić. Ma bardzo dziwny talent, nie każdemu się spodobaZdjęcia córki Adama Małysza mogą wielu przerazić. Ma bardzo dziwny talent, nie każdemu się spodobaCzytaj dalej

Jacek Palatan, ordynator Oddziału Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala "Zdroje" w Szczecinie przyznaje, że Lilianna przyjechała do nich lekko wychłodzona i żywotna. Musieli ratować to dziecko, a nie skazywać z góry na niepowodzenie. Dziewczynka musiała zostać podpięta do respiratora, który wykonywał za nią 800 oddechów na minutę - z powodu niewykształconej klatki piersiowej i pęcherzyków płucnych. Jej skóra dopiero po miesiącu doszła do normalności.

Dzisiaj grzeje:

1. Mroczne znalezisko na lotnisku. Gdy walizka się otworzyła, oczom celników ukazał się straszny widok
2. Do studia Elżbiety Jaworowicz wparował nagle Zenek Martyniuk. Widzom odebrało mowę, co tam się wydarzyło?

Gdyby nie WOŚP, Lilianna nie miałaby najmniejszych szans przeżycia. Dziewczynka 3 miesiące spędziła w nowoczesnym i wysokospecjalistycznym inkubatorze. To nie wszystko: w 2019 roku szczeciński oddział otrzymał aparaturę do hipotermii leczniczej noworodków oraz przyłóżkowy aparat RTG, sześć nowoczesnych kardiomonitorów do pomiaru parametrów życiowych u najmniejszych i najmłodszych noworodków i trzy inkubatory zamknięte. To ogromny gest, nie tylko dla uratowanej Lilianny, ale i innych dzieci.

- My dziękujemy nie tylko Jurkowi Owsiakowi, ale całej fundacji WOŚP. Bo przecież to mnóstwo ludzi, którzy na to wszystko pracują - mówi pani Magdalena.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  2. Nadchodzą ważne zmiany terminów 500 plus. Pieniądze będą przyznawane na innych zasadach
  3. Nie żyje 16 dzieci, tragiczna i nagła śmierć. Rozpacz, nie musiały ginąć
  4. Dramat, polały się łzy w Kuchennych rewolucjach. Niewyjaśniona śmierć, Gessler załamana musiała pomóc
  5. Tragedia polskiej rodziny. Nie żyje mama i trójka małych dzieci, tata w ciężkim stanie walczy o życie

SzczeniakChcieli mieć małe szczeniaki, odebrało im mowę gdy zobaczyli co z nich wyrosło. Psy giganty są prawdziweCzytaj dalej

Źródło: TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News