WOŚP działalność
Jan Bielecki/East News
Joanna Szwalikowska - 2 Grudnia 2020

Czy popieracie działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

WOŚP każdego roku w styczniu zbiera ogromne sumy pieniędzy, które zostają później przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, a następnie przekazane do szpitali. Czy jesteście zwolennikami działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Dorzucacie swoją cegiełkę do ich zbiórek?

WOŚP każdego roku sprawia, że serca Polaków rosną. Rekordy uzbieranych sum pieniędzy to już niemalże tradycja. Wiele osób z chęcią angażuje się w projekt i dorzuca swoją cegiełkę, dzięki czemu seniorzy, dzieci oraz inne grupy będące w trudnych sytuacjach otrzymują niezbędną pomoc.

Klamka zapadła, premier właśnie potwierdził. Ogromna zmiana dla wszystkich Polaków już w styczniuKlamka zapadła, premier właśnie potwierdził. Ogromna zmiana dla wszystkich Polaków już w styczniuCzytaj dalej

Wielkimi krokami zbliża się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 10 stycznia 2021 roku. W 2020 roku udało się zebrać aż 186 133 610,66 zł. Pieniądze zostały przeznaczone na dziecięcą medycynę zabiegową. Liczycie na kolejny rekord podczas najbliższego finału?

Dalsza część tekstu pod galerią:

Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąPilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąCzytaj dalej

Według sondażu firmy Inquiry aż 74 proc. ankietowanych opowiada się jako zwolennicy Jurka Owsiaka oraz jego działalności w ramach WOŚP. Jak widać, orkiestra jest naszą wielką dumą narodową. Szlachetna akcja zorganizowana na tak ogromną skalę zdecydowanie zasługuje na wszelkie słowa podziwu.

Pierwsza kwesta WOŚP odbyła się w 1993 roku i od tamtej pory nieprzerwanie organizowane są kolejne finały. Na ulicach możemy wówczas spotkać całe mnóstwo wolontariuszy, którzy zbierają pieniądze do oznakowanych puszek. Choć warunki nie są najbardziej przyjazne, młodzi ludzie wkładają całe swoje siły oraz serce w to wspaniałe przedsięwzięcie.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Czy popieracie działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz jej ogromny wkład w rozwój polskiej służby zdrowia? Czy zdecydujecie się dołożyć swoją cegiełkę do zbliżającej się zbiórki?

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: newsroom.wosp.org

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News