Najsłynniejsza polska wokalistka wszech-czasów umierała na śmietniku. Tragiczna historia

Najsłynniejsza polska wokalistka wszech-czasów umierała na śmietniku. Tragiczna historia Źródło:

Życie wielkich gwiazd zazwyczaj kojarzone jest z wszechobecnym luksusem. Przepych jakim otaczają się sławy budzi zazdrość wielu przeciętnych obywateli. Jak zatem doszło do sytuacji, że jedna z największych sław umierała w skrajnym brudzie i ubóstwie?! W te zdjęcia ciężko uwierzyć!

Violettę Villas znają wszyscy. Niezapomniana wokalistka latami godnie reprezentowała Polskę swoim niesamowitym talentem. Przez wielu uważana za legendę polskiej muzyki, a także symbol seksu. Prawdziwym szokiem okazały się fakty, które wyszły na jaw po śmierci artystki w 2011 roku. Okazało się, że wokalistka latami żyła w skrajnym brudzie oraz otoczeniu setek zwierząt. Ostatnie lata Villas spędziła m. in. w szpitalu psychiatrycznym, po wyjściu z którego przepisała cały swój majątek opiekunce Elżbiecie Budzyńskiej. Pogarszający się stan zdrowia wokalistki było widać już podczas benefisu w Kielcach, jednak jeszcze wtedy nikt nie spodziewał się, że pod koniec tego roku kobieta umrze. Gdy świat obiegła informacja o śmierci artystki, nie mniejszym szokiem był fakt, w jakich warunkach odchodziła. Zdjęcia z domu w Lewinie nie pozostawiają złudzeń, że na długo przed śmiercią gwiazda musiała zmagać się z poważną chorobą psychiczną. Niewielu bowiem jest w stanie wyobrazić sobie życie w tak szokujących warunkach. - Zwierzęta panoszyły się w całym domu, rozmnażały w sposób niekontrolowany. To był prawdziwy dramat. Byłem zszokowany, że można mieszkać w tak koszmarnych warunkach - mówi Jerzy Harłacz Podobno w domu umierającej było nawet 300 zwierząt, w tym nawet kozy.

Dorobek Violetty Villas.

Ciężko patrzy się na warunki w jakich umierała znana na całym świecie artystka. Czym zadebiutowała i co dało jej prawdziwy rozgłos? Violetta Villas swoją karierę w Polsce rozpoczęła w 1960 roku. Dokonała pierwszych nagrań radiowych z zespołami Bogusława Klimczuka i Edwarda Czernego. Brała także udział w audycji "Podwieczorek przy mikrofonie". Międzynarodową sławę przyniósł jest występ na festiwalu Sopot w 1961 roku. 1965 rok przyniósł jej kolejne światowe sukcesy. Zdobyłą Grand Prix International d'Interpretation na III Festival International des Variétés et Music-Halls w Rennes we Francji. W 1968 artystka nagrała 20 piosenek dla amerykańskiej telewizji i wytwórni Capitol Records. Rok później dała także gościnne występy w Sahara Hotel & Casino, gdzie śpiewała duety z Connie Francis i Barbrą Streisand. To tylko kilka przykładów z początków oszałamiającej kariery Villas. Patrząc na dorobek artystki ciężko uwierzyć w sposób jaki odeszła. Czym legenda taka jak Violetta Villas zasłużyła sobie na taki koniec? ZOBACZ TAKŻE:
  1. Papież Franciszek miażdży konserwatystów. "To niedopuszczalne! Brak godności"
  2. Tę tragedię zapamiętamy na zawsze. Żałoba w TVN
  3. Ból, nieopisane cierpienie i płacz. NAJWIĘKSZA gwiazda odchodzi z TVP
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">      
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News