Życie wielkich gwiazd zazwyczaj kojarzone jest z wszechobecnym luksusem. Przepych jakim otaczają się sławy budzi zazdrość wielu przeciętnych obywateli. Jak zatem doszło do sytuacji, że jedna z największych sław umierała w skrajnym brudzie i ubóstwie?! W te zdjęcia ciężko uwierzyć!

Violettę Villas znają wszyscy. Niezapomniana wokalistka latami godnie reprezentowała Polskę swoim niesamowitym talentem. Przez wielu uważana za legendę polskiej muzyki, a także symbol seksu.

Prawdziwym szokiem okazały się fakty, które wyszły na jaw po śmierci artystki w 2011 roku. Okazało się, że wokalistka latami żyła w skrajnym brudzie oraz otoczeniu setek zwierząt.

Ostatnie lata Villas spędziła m. in. w szpitalu psychiatrycznym, po wyjściu z którego przepisała cały swój majątek opiekunce Elżbiecie Budzyńskiej. Pogarszający się stan zdrowia wokalistki było widać już podczas benefisu w Kielcach, jednak jeszcze wtedy nikt nie spodziewał się, że pod koniec tego roku kobieta umrze.

Gdy świat obiegła informacja o śmierci artystki, nie mniejszym szokiem był fakt, w jakich warunkach odchodziła. Zdjęcia z domu w Lewinie nie pozostawiają złudzeń, że na długo przed śmiercią gwiazda musiała zmagać się z poważną chorobą psychiczną. Niewielu bowiem jest w stanie wyobrazić sobie życie w tak szokujących warunkach.
– Zwierzęta panoszyły się w całym domu, rozmnażały w sposób niekontrolowany. To był prawdziwy dramat. Byłem zszokowany, że można mieszkać w tak koszmarnych warunkach – mówi Jerzy Harłacz
Podobno w domu umierającej było nawet 300 zwierząt, w tym nawet kozy.

Dorobek Violetty Villas.

Ciężko patrzy się na warunki w jakich umierała znana na całym świecie artystka. Czym zadebiutowała i co dało jej prawdziwy rozgłos?

Violetta Villas swoją karierę w Polsce rozpoczęła w 1960 roku. Dokonała pierwszych nagrań radiowych z zespołami Bogusława Klimczuka i Edwarda Czernego. Brała także udział w audycji „Podwieczorek przy mikrofonie”.

Międzynarodową sławę przyniósł jest występ na festiwalu Sopot w 1961 roku.
1965 rok przyniósł jej kolejne światowe sukcesy. Zdobyłą Grand Prix International d’Interpretation na III Festival International des Variétés et Music-Halls w Rennes we Francji.

W 1968 artystka nagrała 20 piosenek dla amerykańskiej telewizji i wytwórni Capitol Records. Rok później dała także gościnne występy w Sahara Hotel & Casino, gdzie śpiewała duety z Connie Francis i Barbrą Streisand.

To tylko kilka przykładów z początków oszałamiającej kariery Villas. Patrząc na dorobek artystki ciężko uwierzyć w sposób jaki odeszła. Czym legenda taka jak Violetta Villas zasłużyła sobie na taki koniec?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Papież Franciszek miażdży konserwatystów. „To niedopuszczalne! Brak godności”
  2. Tę tragedię zapamiętamy na zawsze. Żałoba w TVN
  3. Ból, nieopisane cierpienie i płacz. NAJWIĘKSZA gwiazda odchodzi z TVP

Kiedyś ich piosenki śpiewała cała Polska... a dziś?

15 gwiazd, które cudem uniknęły śmierci [ZDJĘCIA]

 

 

 

Zobacz również