Wojsko USA utknęło na drodze w polskiej wsi. Musieli im pomóc nasi strażacy

Wojsko USA utknęło na drodze w polskiej wsi. Musieli im pomóc nasi strażacy Źródło: Wikimedia Commons/US Army

Wojsko USA utknęło w jednej z wiejskich miejscowości w Małopolsce. Wszystko przez jeden wyjątkowo kuriozalny błąd popełniony przez amerykańskich żołnierzy. Do pomocy wojakom musieli rzucić się Polscy strażacy.

Wojsko USA jechało w kierunku granicy ze Słowacją, gdzie od jakiegoś czasu budowana jest amerykańska baza wojskowa. W trakcie drogi żołnierze błędnie zaufali nawigacji, która wprowadziła w ich drogę, z której wydostać się wyjątkowo ciężko. Interweniować musiała Straż Pożarna.

Wojsko USA zatrzymało się w Polskiej wsi. Problem z wyjazdem

Żołnierze kierujący się na Słowację pomylili drogę i omyłkowo wjechali w wąską drogę prowadzącą do osiedla nazywającego się Łęgi Wiadukt. Jak się później okazało, droga była stanowczo za wąska dla potężnych, amerykańskich ciężarówek. A trzeba było jeszcze zawrócić, bo droga okazała się niewłaściwą. Jakby tego było mało - jedna z ciężarówek przechyliła się i osunęła do rowu.

Do zajścia doszło w Chabówce (niedaleko Rabki-Zdrój) w województwie małopolskim. Na zdjęciach widać, że wojskowe pojazdy były zdecydowanie zbyt duże na wąską, wiejską drogę.

Do pomocy amerykańskim żołnierzom przystąpiła polska Straż Pożarna

Straż Pożarna z Nowego Targu otrzymała zgłoszenie o ciężarówce z naczepą, która utknęła na wąskiej drodze. Strażacy musieli radzić sobie z wyciągnięciem ciężarówki z rowu, do którego się osunęła. Ponadto trzeba było pomóc dwóm innym pojazdom amerykańskiej armii, aby wyjechały z potrzasku. O całym zajściu TVN dowiedział się za pośrednictwem dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Internauci nie omieszkali skomentować całego zajścia, pojawiły się głosy krytykujące amerykańską armię.

- Polski kierowca, który prowadzonym przez siebie "tirem" zrobiłby coś takiego, dostałby od pana władzy wysoki mandat, drwinę z bezmyślnego ufania nawigacji i wysłuchał steku pouczeń i mędrkowań ze strony pana policjanta. Czy kierowcy US Army zostali ukarani? - napisał oburzony jeden z internautów.

- Kiedyś nawigacja poprowadziła mnie przez prywatne podwórko. Serio, podwórko miało dwie bramy i aby dojechać do celu musiałem rolnikowi przejechać przez podwórko, mina rolnika bezcenna - stwierdził inny użytkownik, krytykując bezgraniczne ufanie nawigacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska przekroczyła wszelkie granice. Pokazała coś, czego żaden Polak się nie spodziewał. Fani nie mogą dojść do siebie po tym, co zobaczyli!
  2. Matka zabiła z zimną krwią niepełnosprawnego syna. Jej wytłumaczenie zwali was z nóg! Stracicie wiarę w ludzkość, jak to usłyszycie
  3. Nagranie, po którym odbierze wam mowę. Anna Mucha w koronkowym wdzianku zaprasza do swojego łóżka
  4. Brytyjczycy oburzeni i obrzydzeni do granic możliwości. Wszyscy mogą zobaczyć, jak księżna Diana umiera w 3D
  5. Rodzinny dramat Grażyny Torbickiej. Gwiazda i jej mąż przechodzą teraz bardzo trudne chwile
  6. Nie żyje wielki Polak. TVP przekazało smutne informacje, jego śmierć to ogromna strata dla nas wszystkich

Źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News