Straciłeś pracę w związku z pandemią? Wojsko Polskie może się o ciebie upomnieć

Straciłeś pracę w związku z pandemią? Wojsko Polskie może się o ciebie upomnieć Źródło: Jan Bielecki/East News

Wojsko Polskie może się o ciebie upomnieć, jeżeli w wyniku pandemii koronawirusa straciłeś pracę. Przekazano oficjalne informacje w tej sprawie, warto przeczytać, by wiedzieć, jakie zmiany zajdą w naszym kraju. Doniesienia będą dla niektórych zaskoczeniem.

Wojsko Polskie wznawia szkolenia? Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, zabrał głos w tej sprawie, nie pozostawiając żadnych złudzeń w opinii publicznej. Wieści są szczególnie ważne dla tych, którzy w czasie epidemii zostali bezrobotni. Minister przyznał, że jest świadom szkód, jakie wyrządziła pandemia w całej gospodarce. W związku z tym podjęto zdecydowane kroki. 

Jeśli straciłeś pracę na skutek pandemii, Wojsko Polskie może się o ciebie upomnieć 

Jak donosi Fakt, Wojsko Polskie wznowiło szkolenia wojskowe. Co więcej, w pierwszej kolejności będą brane pod uwagę osoby, które przez pandemię straciły pracę. Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, zapewnił, że WP jest gotowe do przyjęcia aż 20 tysięcy nowych osób. Dodał również, że PiS robi wszystko, by utrzymać plan "zwiększenia liczebności wojska". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Mam świadomość tego, że wirus spowodował utratę pracy, w związku z tym dziś podjąłem decyzję, aby wznowić szkolenie, zintensyfikować szkolenia wojskowe - przekazał szef MON. - Jesteśmy przygotowani do tego, żeby przeszkolić do 20 tysięcy osób - mówił cytowany przez Fakt Mariusz Błaszczak. 

Minister wyjaśnił, że istnieją dwie formy przeprowadzania szkoleń. Pierwsza dotyczyć ma tzw. rezerwistów, czyli osoby, które jako pierwsze mogą zostać powołane do wzięcia udziału w szkoleniu. Druga forma natomiast jest skierowana do tych, którzy nigdy przedtem nie mieli żadnej styczności z wojskiem. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wyjątkowo przykre informacje o nagłej śmierci obiegły media. Niestety, nie żyje uwielbiany restaurator, smutne wiadomości napłynęły prosto z USA

2.Nie żyje poszukiwany chłopiec. Znaleziono ciało 4-letniego Marka

- Pierwsza forma dotyczy tych, którzy są rezerwistami, a więc mogą być powołani na szkolenia. [...] Szkolenia są oczywiście odpłatne. Oprócz tego, że oferujemy ponad 3 tysiące złotych miesięcznie za szkolenie, to dodatkowo gwarantujemy również zakwaterowanie i wyżywienie. [...] To [druga forma, przyp. red.] jest też oferta skierowana przede wszystkim do osób, które utraciły pracę, a więc do trzech miesięcy, miesięcznie ponad tysiąc złotych i 2,5 tysiąca złotych odprawy po zakończeniu szkolenia i również gwarantujemy zakwaterowanie i pełne wyżywienie - mówił cytowany przez Fakt Błaszczak. 

Szkolenia odbywać mają się od 15 czerwca na terenie całej Polski. Rekrutacje są prowadzone przez wojskowe komendy uzupełnień oraz wojewódzkie sztaby wojskowe. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  2. Z ostatniej chwili. Znany zawodnik MMA postrzelony w biały dzień. Pilnie trafił do szpitala
  3. Zapadła decyzja ws. pogrzebu Jerzego Pilcha. Wszystko stało się jasne
  4. Nawet do 6000 złotych dla emerytów "na głowę" od ZUS-u. Wystarczy spełnić kryterium
  5. Tragiczny wypadek. Reprezentantka Polski pilnie przewieziona do szpitala, trzymamy kciuki
  6. Szykują się ogromne grzybobrania. Znalazł 7 grzybów w 1 miejscu

Źródło: Fakt 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News