Wojsko wyjdzie na ulice
Flickr Ministerstwo Obrony Narodowej
Irmina Jach - 29 Października 2020

Porażająca decyzja MON. Chodzi o wojsko na polskich ulicach

Wojsko, według informacji przekazanych przez ministra obrony, Mariusza Błaszczaka, już wkrótce wyjdzie na polskie ulice, by wesprzeć działania funkcjonariuszy służb mundurowych. Wiadomość o wzmożonych działaniach rządu wzbudziła duży niepokój wśród Polaków, którzy nie wiedzą, czego się spodziewać.

Wojsko już wkrótce - na polecenie Ministerstwa Obrony Narodowej - pojawi się na polskich ulicach, by wspierać policjantów w walce z pandemią koronawirusa. Podjęto niespodziewane decyzje, których skutki będą porażające. Wiemy, co będzie się działo.

Siedziba TVP otoczona kordonem policji, dziesiątki radiowozów i straż pożarna. Wiemy co się dziejeSiedziba TVP otoczona kordonem policji, dziesiątki radiowozów i straż pożarna. Wiemy co się dziejeCzytaj dalej

Pandemia nie zwalnia tempa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek, 29 października, o kolejnej rekordowej liczbie zakażeń niebezpiecznym patogenem. Odnotowano 20 156 nowych i potwierdzonych przypadków zarażeń koronawirusem. Zmarło 301 osób. Najpoważniej jest w województwie wielkopolskim, gdzie aż 2633 testów dało wynik pozytywny.

Na kolejnych miejscach plasują się województwa: mazowieckie (2255), śląskie (1994), małopolskie (1927), łódzkie (1794), lubelskie (1700), kujawsko-pomorskie (1403), podkarpackie (1306), pomorskie (953), podlaskie (858), dolnośląskie (857), świętokrzyskie (599), zachodniopomorskie (549), warmińsko-mazurskie (525), opolskie (482) oraz lubuskie (321).

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Minister obrony, Mariusz Błaszczak, zapowiedział, że w przeciwdziałanie epidemii COVID-19 w Polsce już wkrótce zostanie zaangażowanych co najmniej 20 tysięcy żołnierzy. Przedstawiciel resortu stwierdził, że obecna sytuacja epidemiologiczna wymaga "nadzwyczajnych działań".

- Więcej wojska zaangażuje się w walkę z koronawirusem. W związku z rosnącą liczbą zakażeń, podczas odprawy z dowódcami poleciłem, aby nie mniej niż 20 tysięcy żołnierzy pomagało w przeciwdziałaniu pandemii. Rozszerzamy także skalę zadań - mówił szef MON, u którego niedawno stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Od początku października wojskowi towarzyszą policjantom w monitorowaniu przestrzegania zasad rygoru sanitarnego. Wydzielone w wojskach chemicznych zespoły odpowiadają między innymi za dezynfekcję sprzętu, pomieszczeń w jednostkach wojskowych oraz personelu wojskowego. Żołnierze prowadzą również dezynfekcję instytucji takich jak domy opieki społecznej.

Tylko w środę, 28 października, żołnierze pobrali ponad 15 tysięcy wymazów do badań na obecność koronawirusa w 225 punktach na terenie całej Polski. Wojsko Polskie niesie pomoc 70 sanepidom i 262 szpitalom. Obecnie w działaniach przeciwpandemicznych uczestniczy ponad trzy tysiące żołnierzy i pracowników wojska.

Rząd włączył w system opieki zdrowotnej 14 wojskowych szpitali i pięć ośrodków medycyny prewencyjnej. Siedem wojskowych laboratoriów w całym kraju uczestniczy w wykonywaniu testów wykrywających obecność niebezpiecznego patogenu.

Dzisiaj grzeje:

1. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków

2. Sprzed chwili: Doszło do ataków, sytuacja wymyka się spod kontroli. Jest coraz niebezpieczniej

3. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków powyżej 45. roku życia

W czasie epidemii Ministerstwo Obrony Narodowej utrzymuje także sześć Lotniczych Zespołów Poszukiwawczo-Ratowniczych w stałej gotowości do wsparcia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ewentualnym transporcie chorych na COVID-19. Część wojskowych ma monitorować także to, czy Polacy nie łamią kwarantanny.

Niespodziewana decyzja szefa Ministerstwa Obrony Narodowej wywołała duże zaniepokojenie wśród Polaków, którzy nie wiedzą, czego spodziewać się w najbliższej przyszłości. Wiele osób obawia się, że żołnierze będą angażować się w działania prewencyjne podczas protestów związanych z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet. O tym, czy ich obawy są zasadne, przyjdzie przekonać się już jutro podczas akcji "Na Warszawę".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chcą uśpić 14-letniego lwa. Powód bardzo przykry, łzy ciekną z oczu
  2. Największa gwiazda reprezentacji Polski ma koronawirusa. Media potwierdzają, co z następnymi meczami?
  3. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
  4. Twierdził, że koronawirus nie istnieje. Teraz przekazuje dramatyczny apel ze szpitala, bardzo przykre
  5. Nagle zamaskowani mężczyźni rzucili się na kobiety, zaczęli bić. Porażające, co wtedy robiła policja
  6. Naukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmos
  7. Ania zdradziła bardzo stary, powalający przepis na gołąbki. Farsz mięsny do kapusty robi inaczej niż wszyscy

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News