Wojsko pojawi się na ulicach? Rząd znacznie zaostrzy warunki kwarantanny, Polacy są sami sobie winni

Wojsko pojawi się na ulicach? Rząd znacznie zaostrzy warunki kwarantanny, Polacy są sami sobie winni Źródło: Pixabay MaciejBednarek

Wojsko oraz jego obecność na ulicach powoli staje się coraz bardziej realną możliwością, z której może skorzystać rząd. Wszystko przez osoby, które nie stosują się do zaleceń obowiązkowej kwarantanny.

Wojsko jest w stanie ciągłej gotowości i nieustannie wspomaga administrację państwową w walce z wirusem SARS-CoV-2. Rząd już niedługo może wykorzystać je w zupełnie inny sposób.

Wojsko ma duże zasoby ludzkie

Wojsko Polskie może zostać może zostać skierowane do pomocy policji w patrolowaniu ulic. Jest liczne, a do tego pozostaje w stanie ciągłej gotowości ze względu na charakter wykonywanej pracy. Policja natomiast dysponuje zdecydowanie mniejszą liczbą funkcjonariuszy, których zadaniem jest przecież nie tylko kontrolowanie osób poddanych obowiązkowej kwarantannie. Tymczasem z docierających informacji jasno wynika, że nie wszyscy stosują się do zaleceń w kwestii kwarantanny i nie pozostają w domach, izolując się od reszty społeczeństwa. Grozi to rozprzestrzenianiem się wirusa.

DALSZY CIĄG TEKSTU POD GALERIĄ:

Ładna pogoda kusi Polaków

Rząd prawdopodobnie zaostrzy warunki kwarantanny, a to wszystko wina samych Polaków. Ładna pogoda pogoda w kraju w ciągu ostatnich kilku dni spowodowała, że wielu Polaków postanowiło udać się na spacer, stwarzając ryzyko przeniesienia się wirusa na kolejne osoby. To właśnie pogoda według ekspertów ma być głównym powodem przemawiającym za zaostrzeniem kwarantanny. Korzystanie ze słońca na bulwarach czy w lasach, o czym głośno było ostatnio w mediach, jest w tym momencie bardzo niebezpieczne. Coraz bardziej realne staje się to, że właśnie wojsko oraz Straż Graniczna dołączy do policji oraz Straży Miejskiej i będą wspólnie kontrolować osoby przebywające w kwarantannie.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Jest prognoza liczby zakażeń dla Polski. Podano możliwą datę zahamowania epidemii

2. Ukryte objawy koronawirusa. Twój nos może dać ci jeden sygnał, że jesteś zarażony

Głos zabrał minister

- Teraz przed nami są trzy rozstrzygające tygodnie. Dwa tygodnie przedświąteczne, no i ten tydzień okołoświąteczny. W tym momencie już jest pora na podjęcie dalszych działań, dalszych restrykcji - powiedział Jarosław Gowin w wywiadzie dla Polskiego Radia. Informacje o tym, że wojsko prawdopodobnie pojawi się na ulicy potwierdził także szef KPRM Michał Dworczyk.

- Będziemy mieli bardzo znaczący wzrost liczby osób poddanych kwarantannie. (...) W związku z tym patrole policji będą też wzmocnione przez wojsko - mówił 15 marca.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  3. Dziecko nie zaśnie bez pomocy dwóch ogromnych husky. Nagranie zwala z nóg, internauci oglądają je na okrągło
  4. Matka Teresa miała proroctwo dla Szumowskiego i jego żony. Tuż po wygłoszeniu jego słów umarła
  5. Była żona Wiśniewskiego przeżyła prawdziwy dramat. Teraz wyjawiła, co dzieje się z jej synem
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News