Wojsko Polskie
Twitter.com MON_GOV_PL
Monika Majko - 22 Października 2020

Wojsko skierowane w jeden region Polski, sytuacja jest dramatyczna. MON potwierdza, wiemy co się dzieje

Wojsko ruszy na pomoc mieszkańcom jednego regionu Polski, szef Ministerstwa Obrony Narodowej potwierdził niepokojące doniesienia. Sytuacja jest dramatyczna, Mariusz Błaszczak zapowiedział stanowcze działania.

Wojsko zostanie skierowane do jednego regionu kraju, sytuacja jest dramatyczna. W czwartek 22 października br. szef MON potwierdził niepokojące doniesienia w mediach społecznościowych, żołnierze ruszą na pomoc mieszkańcom wyjątkowo zagrożonego obszaru.

Wojsko ruszy na pomoc mieszkańcom zagrożonego regionu

Od początku pandemii koronawirusa w naszym kraju, w walkę z epidemią włączone są nie tylko służby medyczne, ale również Wojsko Polskie. Żołnierze kierowani są do pomocy w całej Polsce prowadząc działalność m.in. do organizacji ewakuacji ludności np. z DPS-ów, w których potwierdzono ogniska koronawirusa lub mobilnych punktów poboru wymazów do badań na obecność COVID-19. Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że wojskowi działają obecnie w 57 takich punktach wymazowych.

- Do tej pory żołnierze pobrali już 220 tysięcy wymazów. 30 proc. z nich zostało pobranych w punktach drive-thru - przekazał szef MON.

Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówMinister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

W związku z gwałtownym wzrostem liczby zakażonych koronawirusem osób na terenie naszego kraju, szef MON podjął decyzję o wysłaniu dodatkowego wojskowego wsparcia w najbardziej potrzebujący region w kraju. Żołnierze zostaną skierowani do Małopolski, by wesprzeć mieszkańców obszaru, na którym najdłużej obecnie czeka się na badanie pod kątem zakażenia koronawirusem.

- Wojsko Polskie szczególnie wesprze mieszkańców Małopolski, w miejscach gdzie oczekiwanie na test na obecność koronawirusa jest najdłuższe. Na terenie województwa będą działać 32 zespoły wymazowe oraz kilka mobilnych zespołów, które będą jeździć do oczekujących na test - przekazał w czwartek Mariusz Błaszczak na swoim Twitterze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

MON wyśle Wojsko w region Małopolski

W czwartek 22 października br. padł kolejny rekord dobowego przyrostu liczby zakażonych koronawirusem osób, Ministerstwo potwierdziło kolejne 12 107 potwierdzonych przypadków COVID-19. Jednocześnie zanotowano również rekordową liczbę zgonów - resort poinformował o śmierci 168 chorych.

- Mamy 12 107 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1579), wielkopolskiego (1516), małopolskiego (1331), śląskiego (1168), kujawsko-pomorskiego (905), łódzkiego (863), podkarpackiego (777), pomorskiego (710), dolnośląskiego (610), zachodniopomorskiego (515), świętokrzyskiego (486), lubelskiego (411), opolskiego (404), warmińsko-mazurskiego (311), lubuskiego (297), podlaskiego (224). Z powodu COVID-19 zmarło 31 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 137 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 214 686/4 019 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - poinformowało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Dzisiaj grzeje:

1. Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć

2. Pilny komunikat. Nieoficjalnie: Nowe obostrzenia od 26 października. Zamykają całą gastronomię

3. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

W związku z trudną sytuacją epidemiczną w kraju polski rząd podjął szereg działań, mających na celu powstrzymanie gwałtownej ekspansji koronawirusa w społeczeństwie. W ostatnich tygodniach przywrócono m.in. powszechny obowiązek zakrywania nosa i ust oraz godziny dla seniorów, by mogli spokojnie dokonać zakupów unikając tłumów w sklepach, a także zaostrzono rygor sanitarny i wprowadzono dodatkowe obostrzenia na terenie całego kraju. Dodatkowo w czwartek sejm przyjął projekt ustawy "covidowe" stworzonej przez PiS, by skuteczniej walczyć z pandemią. Dokument trafi teraz do Senatu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Przywiązał szczeniaka do drzewa, zostawił list. Powód nie mieści się w głowie
  3. Justyna Żyla ostro o decyzji rządu. Wymowne zdjęcie z ciałem pozbawionym ubrań i wulgarnym gestem (FOTO)
  4. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce
  5. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  6. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  7. Uwaga, Play24 wprowadziło ważną aktualizację. Wszyscy abonenci powinno się pilnie zainteresować
  8. Piorunująco skuteczne naturalne lekarstwo z buraków. Działa przeciw zaparciom i wspomaga jelito grube
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News