wojsko w całej Polsce żołnierze
Wikimedia Commons Domena Publiczna
Joanna Szwalikowska - 20 Października 2020

Wojsko w akcji, żołnierze w całej Polsce. Nie było innego wyjścia, sytuacja wymknęła się spod kontroli

Wojsko powołane do pilnej akcji. Żołnierze musie zaangażować się w akcję. Pojawią się w całym kraju. Niestety, nie było innego wyjścia. Sytuacja zdołała wymknąć się spod kontroli.

Wojsko nie miało innego wyjścia. Ingerencja była konieczna. Sytuacja znalazła się poza kontrolą, dlatego konieczne było podjęcie odpowiednich działań. Żołnierze pojawią się w całym kraju. Sytuacja epidemiologiczna w kraju staje się coraz poważniejsza.

Sąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierciSąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierciCzytaj dalej

Wojsko w akcji, żołnierze zaangażują się jeszcze bardziej w walkę z COVID-19

- Żołnierze będą pobierali próbki do badań na obecność #koronawirus we wszystkich punktach w Polsce. Wojskowi mają odpowiednie przeszkolenie i sprawdzili się podczas pierwszej fali epidemii. Tylko dziś w walkę z #koronawirus zaangażowanych jest 2415 żołnierzy - czytamy we wpisie Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej, na Twitterze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Jak poinformował minister obrony narodowej, żołnierze zostaną jeszcze bardzie zaangażowani w walkę z koronawirusem. Już podczas pierwszej fali koronawirusa, z którą mieliśmy do czynienia wiosną, Mariusz Błaszczak podjął decyzję, której konsekwencją było przeprowadzenie specjalnych szkoleń medycznych dla żołnierzy, dzięki którym są oni gotowi, by wspierać cywilną służbę zdrowia w walce z pandemią. Szkolenia te pozostają nadal ważne, dlatego obecnie również są oni w stanie wesprzeć walkę z pandemią poprzez pobieranie próbek we wszystkich punktach w Polsce.

- Dzisiaj na bardzo wielu polach działań walki z koronawirusem dzięki m.in. żołnierzom WOT możemy luzować nasze podstawowe zasoby kadrowe w służbie zdrowia - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej w Zegrzu.

Dzisiaj grzeje:

1. Decyzja padła jak grom z jasnego nieba. Szkoły podstawowe w całym mieście przechodzą na zdalne nauczanie

2. RMF: Decyzja zapadnie dziś. Rząd chce wprowadzić całkowity zakaz wesel w całej Polsce

3. Rząd wprowadza nowe przepisy, wszystko stało się nagle. Właśnie przed chwilą padło na antenie

Dzięki zaangażowaniu wojskowych w walkę z pandemią, możliwe jest chociaż częściowe odciążenie medyków, którzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji przez pandemię koronawirusa. Każdego dnia przybywa chorych oraz osób, które wymagają hospitalizacji. Tymczasem w szpitalach zaczyna brakować miejsc oraz wyspecjalizowanej kadry, która zajmie się chorymi pacjentami.

Wojsko w całej Polsce żołnierze koronawirus Źródło: Twitter Mariusz Błaszczak

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Syn Królowej Życia chwycił psa do zdjęcia. Internauci oburzeni, "trzymaj go wygodnie, a nie jak worek ziemniaków"
  3. Justyna Żyła pokazała roznegliżowane zdjęcie. Po chwili je usunęła, ale w internecie nic nie ginie (FOTO)
  4. W czwartek rząd ogłosi kolejne obostrzenia. Już wiemy, co czeka Polaków
  5. Polsat przekazał oficjalny komunikat. Koniec "Tańca z gwiazdami", fani nie mogą się pozbierać
  6. Marta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacje
  7. Naukowcy nie mają złudzeń. Dystans w Polsce nie istnieje, mało to prawidłowo nosi maseczkę
  8. Nie idź do piekarni, niech piekarnia pojawi się w twoim domu. Nieziemski, cudownie prosty chleb na śniadanie zrobisz błyskawicznie

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News