Nieoficjalnie: ruszą wielkie powołania do wojska. Rząd nieoczekiwanie zmienia decyzję

Nieoficjalnie: ruszą wielkie powołania do wojska. Rząd nieoczekiwanie zmienia decyzję Źródło: Jakub Kaminski/East News

Wojsko najprawdopodobniej ruszy z wielkimi powołaniami. Nieoficjalne informacje, jakie pojawiły się w mediach, potwierdzają nieoczekiwaną zmianę decyzji. Okazuje się, że projekt nowej ustawy już został przygotowany.

Wojsko zwiększy limity osób, które mogą być powołane do czynnej służby - tak brzmi nieoficjalna informacja, przekazana przez reportera RMF FM. Jak się okazuje, projekt rozporządzenia w tej sprawie już został przygotowany. 

Wojsko zwiększa limity. Ministerstwo Obrony Narodowej wprowadzi zmiany już w przyszłym roku?

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, Ministerstwo Obrony Narodowej nie będzie już powoływać dwóch tysięcy osób na ćwiczenia, a aż pięć tysięcy. Chodzi o żołnierzy z rezerw lub przeniesionych do rezerw, którzy nie są żołnierzami oraz o osoby niepodlegające obowiązkowi odbycia zasadniczej służby wojskowej, lub wojskowego przeszkolenia. Dlaczego dojdzie do takich zmian? W uzasadnieniu można przeczytać, że chodzi o "zintensyfikowanie szkoleń". Co więcej, o trzy tysiące więcej osób zostanie powołanych do terytorialnej służby Polski. Decyzja jeszcze nie została potwierdzona oficjalnie przez MON. Na razie wiadomo o innych zmianach, jakie na pewno wejdą w życie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wojsko zapowiedziało jeszcze więcej zmian 

MON w ostatnich dniach zaprezentował nowe zasady naboru do wojska. Po odprawie szefa MON Mariusza Błaszczaka z komendantami Wojewódzkich Sztabów Wojskowych i  przedstawicielami Sztabu Generalnego WP, można było się dowiedzieć, że został uruchomiony portal rekrutacyjny do Wojska Polskiego. Każdy zainteresowany może za pośrednictwem sieci zgłosić swoją kandydaturę. Co więcej, już w połowie przyszłego miesiąca powstanie nawet aplikacja, która będzie pełniła taką samą funkcję. 

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające nagranie z polskiej szkoły. Ojciec wtargnął do podstawówki, córka błagała, żeby przestał
2. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba 

To nie wszystko, by zachęcić jeszcze więcej osób, MON skrócił szkolenia podstawowe. Teraz trwać będą 28 dni, które obecnie trwało maksymalnie 90 dni, a zajęcia odbywać się będą także w soboty. Jak zapowiedział Błaszczak, wojsko zacznie korzystać z nauczania zdalnego w przypadku np. regulaminów wojskowych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Pytanie na śniadanie" afery ciąg dalszy. Dziennikarka TVP w ostrych słowach, Michał Olszański nie wytrzymał i odpowiedział
  2. Niesamowite materiały z Marsa. Zdjęcia w rozdzielczości 4K zdradzają każdy szczegół
  3. Fani Małgorzaty Foremniak zamarli, wygląda strasznie. Co się stało aktorce?
  4. Ministerstwo milczało, lekarze właśnie wszystko ujawnili. Polacy nie mieli pojęcia, co ich czeka
  5. Ministerstwo właśnie wszystkich powiadomiło. Pilnie zamykane szkoły i zajęcia prowadzone w trybie zdalnym w kolejnych polskich miastach
  6. Ogromny błąd podczas zbierania borowików. Konsekwencje mogą być opłakane

Źródło: RMF FM, Rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News