wojsko szpital
Flickr Ministerstwo Obrony Narodowej
Joanna Szwalikowska - 5 Listopada 2020

W szpitalach nagle pojawili się żołnierze. Dyrektorzy rozkładają ręce i ujawniają szczegóły

Wojsko pojawiło się już w szpitalach. Dyrektorzy placówek nie kryją niezadowolenia, zdecydowali się ujawnić szczegóły tego, jak wygląda pomoc żołnierzy.

Wojsko pojawiło się w szpitalach, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Dyrektorom placówek nie podoba się jednak szczególnie pomysł tej formy pomocy. Zdecydowali się ujawnić szczegóły.

Z ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuZ ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuCzytaj dalej

Wojsko w szpitalach. Dyrektorzy nie kryją niezadowolenia

Żołnierze WOT pojawili się już w szpitalach, gdzie pomagają w liczeniu wolnych łóżek. Wielu dyrektorom nie podoba się jednak taka forma pomocy i twierdzą oni, iż są w stanie samodzielnie poradzić sobie z zarządzaniem placówką. O wysłaniu żołnierzy do szpitali poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski podczas wtorkowej konferencji, sugerując, iż niektóre szpitale nie podają prawdziwej liczby łóżek, którymi dysponują.

- Mamy do czynienia z pewnym niezrozumiałym ukrywaniem tych łóżek, które faktycznie są dostępne, a niekoniecznie dyrektor czy kierujący jednostką chce tego pacjenta przyjmować (...) Będziemy chcieli zastosować rozwiązanie bardziej obiektywne i poprosimy wojsko o wsparcie w zakresie administrowania tą informacją - mówił szef resortu zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Zgodnie z zapowiedzią, żołnierze pojawili się w szpitalach i zajmują się nadzorowaniem aktualizowania informacji dotyczących dostępnych łóżek w placówkach. Zdaniem Jerzego Fredrigera, dyrektora szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, posądzanie szpitali o ukrywanie łóżek, jest zwyczajnie obraźliwe.

- Dziękuję bardzo za taką pomoc. Pamiętam, że był taki okres, kiedy byli inspektorzy z nadania Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (...) Damy sobie radę z zarządzaniem szpitalem, tak jak sobie dajemy radę do teraz - mówił dyrektor podczas rozmowy na antenie TOK FM. Zdaniem dyrektora problemy dotyczące rozbieżnych danych nie wynikają ze złej woli czy chęci ukrycia łóżek, a papierologii oraz problemów z raportowaniem.

- Jeżeli sprawozdań składa się kilka w ciągu jednego dnia, każde do innej instytucji, lekarz dyżurny ma przed sobą ileś tabelek, z nich ma sprawdzać, czy są wolne łóżka. A to się zmienia z godziny na godzinę - zauważył.

Zdaniem ministra zdrowia, pomoc żołnierzy ma sprawić, że załogi pogotowia będą otrzymywały informacje o wolnych łóżkach szybciej niż do tej pory. Pomysł resortu zdrowia został jednak skrytykowany również przez profesora Krzysztofa Simona.

- Cztery miesiące poprzednie ministerstwo nic nie robiło, a teraz wszędzie szuka się winnych, tylko nie u siebie - mówił oburzony profesor na antenie TOK FM. Wskazał również na inną przyczynę, która może być powodem rozbieżności danych w temacie łóżek.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje

2. Z ostatniej chwili: wstrząsająca wiadomość o Arturze Barcisiu. ”Nie chcę współczucia nad głową. To apel”

3. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt

- Jeżeli w systemie podane jest 200 łóżek, a leży 175 pacjentów, to nie oznacza, że wolnych jest 25 łóżek (...) Wynika to z tego, że w większości szpitali nie ma sal jednoosobowych, a jeżeli leży zakażony pacjent z chorobą towarzyszącą, to nie może być innych pacjentów na sali - wyjaśnił profesor.

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia wskazują, iż w Polsce jest ponad 28 tysięcy łóżek przeznaczonych dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Zajętych ma być ok. 19 tysięcy z nich. Wkrótce baza łóżek ma zwiększyć się do 35 tysięcy w szpitalach tradycyjnych oraz o 5 tysięcy w 18 szpitalach tymczasowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skrzywdzony pitbull panicznie bał się człowieka. Nagrano moment, gdy pierwszy raz ktoś go pogłaskał, reakcja wywołuje łzy
  2. Piotr Żyła wyjawił swój idealny przepis na kolację. Widać inspirację Adamem Małyszem, ale nie brakuje też parówki
  3. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  4. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija
  5. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital
  6. Phasmophobia okazała się nowym gamingowym hitem. Twórca zdradza, co szykuje w kolejnych miesiącach
  7. Bardzo bliskie spotkanie z morskim stworem. Nagranie "połknięcia" kajakarek podbija internet
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TOK FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News