wypadek
Fot. YouTube/ twoje7dni
Mikołaj Pilecki - 21 Grudnia 2018

Wypadek wojska USA w Polsce! Amerykanie uwięzieni, dramatyczna akcja

Wojska USA w Polsce stacjonują już od początku 2017 roku. Projekt ich sprowadzenia jest do dziś dumą rządu PiS, który zabiegał o to jako część wzmocnienia flanki wschodniej NATO. Dziś amerykańscy żołnierze ulegli kolejnemu wypadkowi drogowemu.

Wojska USA w Polsce liczą sobie nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Pentagon zdecydował o przeniesieniu do naszego kraju nie tylko licznych jednostek i ciężkiego sprzętu, ale także niektórych centrów dowodzenia. Przywitanie Amerykanów na poligonie w Orzyszu odbyło się z wielką pompą, a udział brali w nim ówczesny szef MON, Prezydent RP i inne najważniejsze osoby w państwie. Ich obecność wywołała spore napięcie w stosunkach polsko-rosyjskich, ale z całą pewnością zwiększyła możliwości obronne naszego kraju i jest znaczącym gestem dyplomatycznym. Ponadto mówi się, że już niedługo kontyngent zostanie powiększony o liczne i dobrze wyposażone wojska pancerne. Niestety, pobyt w Polsce w wielu przypadkach okazał się dla naszych sojuszników tragiczny.

Wojska USA w Polsce uległy kolejnemu wypadkowi

Niejednokrotnie informowano już o wypadkach drogowych amerykańskiej armii. Żołnierze nie dostosowywali prędkości jazdy, wykazywali się brawurą lub ich pojazdy nie były po prostu przystosowane do szerokości polskich dróg, szczególnie poza głównymi ośrodkami miejskimi. Niestety dziś doszło do kolejnego wypadku. W okolicach Piły samotna ciężarówka zahaczyła swoim ładunkiem o gałęzie drzew, co wprawiło pojazd w poślizg. Próba uratowania kierunku jazdy zakończyła się zderzeniem czołowym z innym drzewem.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Zmarli w 2018 rokuKora i inni, których pożegnaliśmy w 2018. Pozostaną w naszych sercach!Czytaj dalej
Z trzech zasiadających w pojeździe Amerykanów, aż dwóch w stanie ciężkim trafiło do szpitala. Trzeci z nich - kierowca - wyszedł bez szwanku. Na miejscu natychmiast zjawili się strażacy i ratownicy medyczni, którzy udzielili poszkodowanym pomocy. Rannych przyjął szpital w Pile. Ich stan pozostaje ciężki. - Żołnierze byli w ciężkim stanie, obrażenia zewnętrzne, krwotoki - powiedział kpt. Grzegorz Orłowski z PSP w Pile.

Amerykanie bili i byli bici

Umundurowani obcokrajowcy zawsze wzbudzają skrajne emocje. W grudniu tamtego roku amerykański żołnierz został ciężko pobity w Giżycku. Napaść była połączona z rabunkiem. Wojskowy odniósł poważne rany głowy. Wymagana była interwencja chirurgów. Ostatecznie potrzebne było przetransportowanie do amerykańskiego szpitala w Niemczech. W październiku tego roku natomiast grupa amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Skwierzynie w lubuskim pobiła mieszkańca jednego z miejscowych bloków. Mężczyzna zareagował na toczącą się pod jego domostwem awanturę z udziałem mundurowych. Po zwróceniu im uwagi Amerykanie rzucili się na Polaka, który trafił później do szpitala.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Monika Brodka z ogoloną głową! Co ona z siebie zrobiła?!
  2. Wojsko Polskie gotowało i rozdawało grochówkę na uroczystości ojca Rydzyka
  3. Niespodziewany powrót dawnego polityka! Jarosław Kaczyński złapał się za głowę
  4. Gdzie mieszka Anna Lewandowska? Wiele osób naprawdę mocno się dziwi
  5. Ile lat ma Katarzyna Dowbor? Gdy internauci to odkryli, złapali się za głowy
ZAMIANA
Groby znanych PolakówTak wyglądają groby znanych Polaków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
źródło: polsatnews.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News