Premier Ahmet Davutoglu potwierdził, że Turcy ostrzelali rejon kontrolowany przez Kurdów. Sektory w prowincji Aleppo zostały przejęte przez Kurdów z rąk rebeliantów. Turcja grozi, że każda kolejna akcja będzie rodziła odwet. 

Media podają, że ostrzał artyleryjski skupił się na lotnisku wojskowym zajętym przez Kurdów. Turcy żądają, by Kurdowie wycofali się z zajętych terenów. Zapowiadają, że po każdej podjętej przez Kurdów akcji, czeka ich odwet. Co ciekawe, Stany Zjednoczone wspierają Partię Unii demokratycznej, czyli ugrupowanie syryjskich Kurdów. Ten sojusz coraz bardziej irytuje Turków.

Mało tego, Turcy zapowiadają, że interwencja lądowa połączonych sił Turcji i Arabii Saudyjskiej może zostać wkrótce przeprowadzona. Operacji nie wykluczył nawet szef tureckiego MSZ. Twierdzi, że takowa byłaby pożądana, ale póki co nie ma konkretnego planu. Na razie Saudowie rozmieszczają samoloty w tureckiej bazie w Incirlik.

Turcy i Arabia Saudyjska przekonują, że ostrze ich ataku będzie skierowane przeciwko dżihadystom z Państwa Islamskiego. Póki co, Turcy byli oskarżani o zbyt „delikatną” postawę wobec ISIS.

Krwawa wojna w Syrii pochłonęła już setki tysięcy ofiar i wyprodukowała miliony uchodźców.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również