PiS gotowy do WOJNY! Wyznaczył specjalnego dowódcę

PiS gotowy do WOJNY! Wyznaczył specjalnego dowódcę Źródło: Fot. Twitter/Kancelaria Prezydenta

Wojna nie jest raczej obecnie zagrożeniem, na które Polska jest narażona. Rząd Prawa i Sprawiedliwości pieczołowicie przygotowuje się jednak na ewentualne niebezpieczeństwo. Andrzej Duda mianował więc właśnie nowego szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Dziś ze szczególnymi honorami obchodzone jest w naszym kraju Święto Wojska Polskiego. Głowa państwa na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego wzięła więc udział w bardzo ważnej dla żołnierzy uroczystości. Prezydent wręczył dziesięć nominacji generalskich oraz jedną admiralską, a także wskazał nowego szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, którym został gen. broni Rajmund Andrzejczak.

Kto jest szefem Sztabu Generalnego WP?

W razie rozpoczęcia wojny, to właśnie Rajmund Andrzejczak zostanie naczelnym dowódcą polskiego wojska. Bez wątpienia jest to więc dla niego gigantyczne wyróżnienie. - To wielki moment w życiu każdego żołnierza - wejść do korpusu polskiej generalicji, uzyskać kolejną nominację na wyższy stopień generalski. Ale to obok docenienia dotychczasowej służby, jej niezwykłego waloru, także wielkie zobowiązanie do realizowania tego dzieła - strzeżenia Rzeczypospolitej, dowodzenia żołnierzami, do tego, aby stać na straży bezpieczeństwa - powiedział Andrzej Duda.

Będzie wojna?! Andrzej Duda do żołnierzy

- To niezwykły dzień nie tylko dlatego, że nastąpiła ta wielka i zaszczytna chwila docenienia osobistego wkładu w służbę i docenienia służby. To niezwykły dzień także dlatego, że to jest właśnie dzisiaj, 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego, ale przede wszystkim w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - dodał niezwykle dumny prezydent. - Z całego serca wam dziękuję - za to, że tak znakomicie służyliście dotychczas i proszę o jeszcze - zachęcił także Duda na podsumowanie uroczystości.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dlatego Kaczyński nie lubi Dudy? Wszystko przez Agatę Dudę
  2. Dramat współpracownicy Kaczyńskiego. Szkalują ją za „esbecką rodzinę”, będą pozwy dla hejterów
  3. Popularna para gejów odpowiedziała Błaszczakowi! Minister PiS zapadnie się pod ziemię
  4. Opozycja staje w obronie Agaty Dudy! Żądają dla niej wysokiego wynagrodzenia
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News