Wojna na opozycji wybucha na nowo! PO oskarża Nowoczesną o kradzież

Wojna na opozycji wybucha na nowo! PO oskarża Nowoczesną o kradzież

To koniec tzw. zjednoczonej opozycji, która wspólnymi siłami miała odsunąć od władzy Prawo i Sprawiedliwość. Seria utarczek i nieporozumień pogrzebała na dobre marzenia o koalicji i zacieśnianiu współpracy. Co ciekawe, powód nowego konfliktu wydaje się dosyć zabawny.

Waśnie między PO a .N zaczęły się, gdy ta pierwsza nie dotrzymała słowa, jeśli chodzi o wystawienie wspólnego kandydata na urząd prezydenta Warszawy. Grzegorz Schetyna 2 listopada niespodziewanie ogłosił kandydatem swojej partii Rafała Trzaskowskiego. Zaskoczona Nowoczesna w odpowiedzi wystawiła Pawła Rabieja, za którym opowiadała się od samego początku. W mediach pojawiały się także głosy o wspólnej liście opozycji w wyborach samorządowych i ciągłym zacieśnianiu współpracy. Wygląda jednak na to, że zgodnie z popularnym żartem lewica (a w zasadzie centrum) idzie za prawicą i zamierza "umacniać" się przez podział. - Takie deklaracje na pewno nie ułatwiają rozmów koalicyjnych. Uważamy, że optymalnym kandydatem powinien być ktoś, kto nie ma powiązań z tym, co się działo w Warszawie, z reprywatyzacją, z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Szanuję Rafała Trzaskowskiego, ale myślałem, że wspólnych kandydatów nie będziemy wybierać poprzez medialne deklaracje - mówił wówczas Ryszard Petru. - Jest to czas liczenia szabel, a co zrobił Grzegorz Schetyna? Wystąpił z małym pistolecikiem i wystrzelił kapiszona - skomentowała decyzję Schetyny Katarzyna Lubnauer.

Powodów do kłótni nie brakuje

Pomimo wspólnego celu, konflikt w szeregach do niedawna "zjednoczonej opozycji" ciągle się zaognia. Platforma znalazła bowiem nowy powód, by uderzyć w .Nowoczesną, a atak -zgodnie z najnowszą polityczną modą - przepuściła na Twitterze. Chodzi o kradzież, której miała się dopuścić partia Petru. Zdaniem PO ukradła ona przegotowane przez nią grafiki i wykorzystała w swojej kampanii skierowanej przeciw politykom Zjednoczonej Prawicy. - To raczej mało eleganckie kraść przygotowane przez Nas grafiki. To taka sama kradzież jak ze sklepu. Chyba wiecie, co powinniście teraz zrobić? Bo wiecie, prawda? - napisano we wpisie oficjalnego profilu Platformy Obywatelskiej. źródło: niezalezna.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News