Tomasz Lis obrońca Jaruzelskiego i Kiszczaka, relatywista zbrodni małych i wielkich nazywa jednego z największych polskich bohaterów „mordercą cywilów.”
W dniu jego symbolicznego pogrzebu.
Dlaczego? Bo major Łupaszka i jego ludzie walczyli ze wszystkim co reprezentują redaktor Lis i jego resortowi koledzy: obłudą, małostkowością, zakłamaniem, zaprzaństwem, zdradą i zwykłą podłością.
Przyparci do muru, żołnierze wyklęci walczyli ze złem- słowem i kulami, często do ostatniej kropli krwi. Zginęli, ich bezimienne groby przykryła wilgotna ziemia i palone wapno.

Podczas gdy ciała polskich bohaterów gniły głęboko pod ziemią, ich mordercy, śmiejąc się od ucha do ucha popijali szampana przekonani o wieczności systemu który budowali na trupach. Ostatnią zbrodnię wykonali już po śmierci wybierając na swoje groby miejsca w których wcześniej grzebali swoje ofiary. Ostatni makabryczny dowcip katów ze Strzeleckiej i Rakowieckiej.

Ostatecznie system któremu wiernie służyli uległ transformacji, czerwone barwy zamieniono na niebieskie, młode pokolenie powoli zastępuje stare, ale duchowa spuścizna morderców Łupaszki okazała się trwalsza niż sam system. Ich miejsce na pierwszej linii ideologicznego frontu zajęli modni celebryci, artyści, biznesmeni i redaktorzy. Teraz te postpeerelowskie sieroty, samozwańczy przedstawiciele postępowej Polski A dumnie walczą z zacofaniem, faszyzmem i demonami polskiej historii.

Na szczęście Polska to nie tylko Polska A. Tę drugą Polskę widać było w niedzielę, w Warszawie, na symbolicznym pogrzebie jednego z tych Polaków, którzy walczyli nie o Polskę A, B, czy C, ale o Polskę całą, suwerenną, zjednoczoną i silną- zarówno moralnie jak i politycznie, wolną od obcego dyktatu i swojskiej mierności.

Walczyli z tymi wszystkimi którzy korzyści osobiste przedkładali nad dobro Ojczyzny, wypowiadając wojnę skarlałej odnodze naszego narodu, która służbę obcym poczytywała sobie za największy zaszczyt.
Nasi bohaterowie mogli zostać zabici, ale ich dziedzictwo jest silniejsze od śmierci i trwać będzie tak długo jak trwać będzie nasza pamięć. Wojna trwa nadal i to od nas zależy jej przebieg.

...

Zobacz również