Polacy pokochali ją za "Wojnę domową". Na jaw wyszły smutne okoliczności jej śmierci, nie mieści się w głowie

Polacy pokochali ją za "Wojnę domową". Na jaw wyszły smutne okoliczności jej śmierci, nie mieści się w głowie Źródło: YouTube TELE 5

Telewizyjny serial "Wojna domowa" sprawił, że polską aktorkę uznano za nadzieję kina. Jednak jej życie potoczyło się zupełnie inaczej, niż wszyscy przewidywali. Gwiazda zmarła w bardzo smutnych okolicznościach.

Trudno sobie wyobrazić, aby serial "Wojna domowa" odniósł taki sukces bez jej udziału. Mimo młodego wieku, aktorka bardzo szybko rozkochała w sobie publiczność. Dzisiaj niestety należy do grona zapomnianych gwiazd. Jej kariera w pewnym momencie się załamała.

"Wojna domowa" była kultowym serialem lat 60. Produkcję stworzono na podstawie felietonów, które na łamach "Przekroju" publikowała Mira Michałowska. Widzowie specjalnie zasiadali przed odbiornikami, aby śledzić losy 16-letniego Pawła i 15-letniej Anuli, którzy przeżywali trudny okres dojrzewania i związane z nim problemy. To właśnie Elżbieta Góralczyk, która wcieliła się w rolę Anuli, miała być nadzieją polskiego kina. Niestety jej życie potoczyło się inaczej.

"Wojna domowa" miała być dla niej wielką szansą na lepszą przyszłość

Po trudnym dzieciństwie, "Wojna domowa" miała być dla Elżbiety Góralczyk szansą, o jakiej nie śniła. Młoda dziewczyna przypadkiem trafiła na informację o castingu do produkcji i nie zastanawiając się długo, postanowiła wziąć w nim udział. Okazało się, że szybko zakochała się w niej cała ekipa telewizyjna, a potem również widzowie. Grając rolę Anuli, zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Wojna domowa" przyciągała przed telewizory rzesze Polaków w latach 60. Serial słynął z oryginalnego humoru, zaczerpniętego z felietonów Miry Michałowskiej. Po tym każdy wróżył Elżbiecie Góralczyk wielką karierę. Tak się niestety nie stało. Aktorka nie otrzymała już żadnej ciekawej propozycji. Wystąpiła jedynie w dwóch małych produkcjach.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie wprowadzono najnowszy zakaz. Zaboli wielu Polaków

2. Smutne informacje o córce Kasi Kowalskiej. Jest w śpiączce, wokalistka nie może skontaktować się ze szpitalem

Po tym, jak "Wojna domowa" nie przyniosła artystce sławy, kobieta zaczęła mieć problemy zdrowotne. Najpierw przeprowadziła się do Wiednia wraz ze swoim mężem, by tam zacząć życie na nowo. Jednak okazało się, że aktorka ma problem z nerkami. Z czasem choroba przerodziła się w nowotwór, z którym Góralczyk ostatecznie przegrała walkę 16 stycznia 2008 roku. Jej ciało pochowano na wiedeńskim cmentarzu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Małżeństwo zmarło tego samego dnia. Oboje mieli koronawirusa
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące 
  3. Rząd planuje ogromną zmianę na samą Wielkanoc. Dotyczy wszystkich, wielu Polaków się wścieknie
  4. Przenigdy nie wolno kupować jajek z 3 na początku kodu. Jej znaczenie sprawia, że odechciewa się jeść
  5. Z powodu kwarantanny zostawił kota samego na półtora miesiąca. Gdy wszedł do domu niemal ścięło go z nóg, finał historii powala
  6. Jasnowidz Jackowski ostrzegał. Do kamery powiedział co znajduje się w jedzeniu, które jemy prawie wszyscy

źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News